Google čoskoro umožní prehliadať stránky priamo v Gmaili

Google chce zmodernizovať maily novou platformou AMP for Email. Tá prináša interaktívne maily, cez ktoré si môžete prehliadať Pinterest alebo prezerať voľné izby v službe Booking.com.

Platformu AMP (Accelerated Mobile Pages) môžete poznať z mobilných prehliadačov, kde sa stránky využívajúce AMP objavia vo výsledkoch vyhľadávania ukážu s ikonou blesku a väčšinou sa načítajú rýchlejšie, ako klasické stránky bez použitia AMP. Teraz chce Google výhody AMP priniesť aj do Gmailu, kde táto platforma môže zmeniť maily na nepoznanie.

ZDROJ | Google

Google aktuálne spolupracuje so spoločnosťami Pinterest, Booking.com, Doodle a ďalšími na tom, aby AMP for Email využili vo svojich mailoch pre klientov.

Pinterest tak svojim používateľom umožní prehliadať obsah a ukladať si piny priamo cez Gmail. To platí aj pri službe Booking.com, pri ktorej si používatelia budú môcť v mailoch prehliadať fotografie hotelov a prípadne spravovať odoberanie noviniek.

ZDROJ | Google

Možnosti sú takmer neobmedzené, keďže AMP for Email je open-source platforma a pre vývojárov je už v tomto momente dostupná na testovanie. Oficiálne spustenie AMP v Gmaili má prísť niekedy v priebehu tohto roku, no bude ešte nejakú dobu trvať, kým AMP začnú v mailoch využívať viaceré spoločnosti.

ZDROJ | Google

Google ale s AMP nekončí len pri mailoch. Druhou zaujímavou novinkou sú AMP Stories, teda príbehy podobné tým z Instagramu či Snapchatu.

https://youtu.be/6zcYgQhH5TE

Google tieto príbehy integroval do výsledkov vyhľadávania, kde sa vo forme fotografií na celú obrazovku s krátkym textom už dnes zobrazujú správy od CNN, The Washington Post, Cosmopolitan a ďalších médií. AMP Stories sú aktuálne dostupné cez adresu g.co/ampstories, no neskôr by sa mali stať súčasťou vyhľadávača.

ZdrojGoogle (AMP for Email),Google (AMP Stories)

Komentáre k článku