Google Chrome pre Android

Webový prehliadač Chrome od giganta Google, je skvelým úspechom. Oproti svojim konkurentom sa zaraďuje k pomerne mladým prehliadačom, no napriek tomu si razí cestu k čoraz viac používateľom. A odteraz ho môžete nájsť aj vo vašom mobilom telefóne.

Google Chrome pre Android

Konečne aj v mobile alebo tablete!

Prehliadač Chrome je v súčasnosti druhým najpoužívatenjším prehliadačom na svete. Dýcha na chrbát Firefoxu, a zdá sa, že ho čochvíľa predbene. Mobilný prehliadač Chrome začína svoju cestu približne tri a pol roka po uverejnení do sveta PC. Síce sa zatiaľ nachádza vo verzii Beta, no už za dva dni si ho stiahlo vyše 500 000 zvedovcov. Prehliadač je dostupný len pre Android 4 a neobsahuje Flash. Spoločnosť Adobe už Flash pre mobilné zariadenia nevyvýja, a tak sa Flashu v novom prehliadači ani nedočkáte.

Google Chrome pre Android

Podobne ako na počítači

Google Chrome pre smartfony vám umožní zosynchronizovať záložky, ktoré máte uložené v počítači a poskytuje tie isté funkcie. Napríklad ikognito mód, vyhľadávanie priamo z adresného riadku alebo zoznam najčastejšie prehliadaných stránok. Nové gestá príjemne zrýchľujú prácu s tabmi a navyše dovolujú zobraziť všetky otovrené okná súčasne. Surfovanie na internete je podľa používateľov výrazne rýchlejšie. Uvidíme, či v budúcnosti Google nahradí štandardný prehliadač produktom Chrome. Google Chrome v súčasnosti nie je oficiálne prístupný zo Slovenskej republiky, no ak máte záujem môžete ho stiahuť na tomto odkaze.

Google Chrome pre Android Google Chrome pre Android

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Google

Komentáre k článku