Google bude v nových Mercedesoch ako doma

Spoločnosti Daimler a Google sa vzájomnej spolupráci venujú už určitý čas. Počas medzinárodnej výstavy CES 2012 však spoločne oznámili, že vzájomnú spoluprácu ešte viac zintenzívnia. V nových Mercedesoch sa tak môžeme tešiť ešte na lepšie a efektívnejšie využívanie služieb poskytovaných vyhľadávacím gigantom Google.

Google a Daimler

Oznámenie zintenzívnenia vzájomnej spolupráce spoločností Google a Daimler, do ktorej patrí aj automobilová značka Mercedes-Benz počas medzinárodnej výstavy CES 2012 znamená množstvo výhod pre budúcich majiteľov vozidiel tejto prémiovej nemeckej značky. V automobiloch spoločnosti Mercedes-Benz ste totižto už dávnejšie mohli objaviť prvky operačného systému Google. V roku 2007 predstavila spoločnosť ako prvá automobilka v USA možnosť zasielania údajov o cieľoch v Google Maps zo smartfónu priamo do navigácie vášho auta pomocou funkcie „Send-to-Car“. V roku 2011 spoločnosť počas predstavovania roadstra SLS AMG predstavila svoje riešenie AMG Performance Media, ktoré je založené na operačnom systéme Google Android.

AMG Performance Media

Je tak viac ako jasné, že sa obe spoločnosti dohodli na tom, že vzájomnú spoluprácu ešte prehĺbia. Na základe dohody o vzájomnom zintenzívnení spolupráce získa spoločnosť Daimler priamy prístup ku Google Maps API for Business (API – Applications Programming Interfaces) na využívanie služieb vzdialených serverových úložísk a služieb na základe mapových podkladov. Daimler takto získal nie len prístup k už existujúcim API ale na základe novej dohody bude môcť prednostne využívať aj API, ktoré ešte len budú vyvinuté. Vďaka tomu bude môcť spoločnosť Mercedes-Benz používať najnovšie mapové podklady a tiež množstvo mapových údajov vo svojich automobiloch a tým ešte viac urýchliť zavádzanie najmodernejších technológii do praxe.

Mercedes-Benz SLS

Foto: media.dailmer.sk

Komentáre k článku