Google Assistant sa naučil zapisovať prijaté kalórie do aplikácie Lifesum

ZDROJ | Lifesum

Možnosti hlasovej služby Google Assistant sa postupne rozširujú a do jej ekosystému sa najnovšie pripojila aj služba Lifesum, ktorá svojim používateľom pomáha udržiavať ich kalórie pod kontrolou.

Mobilná aplikácia Lifesum je určená najmä pre tých, ktorí sa chcú zbaviť nadbytočnej váhy a teda chcú denne kontrolovať množstvo prijatých a spálených kalórií. Mnoho používateľov však skôr či neskôr odradí fakt, že každé jedlo alebo nápoj musí byť do aplikácie zadaný manuálne.

ZDROJ | Lifesum

Spojením aplikácie Lifesum s hlasovou službou Google Assistent sa však používateľom otvára ďalší spôsob zapisovania kalórií. Po jedle stačí povedať „Hey Google, talk to Lifesum“ a následne povedať, že ste si dali menšie jedlo a pohár vody. Google Assistant následne tieto informácie zapíše do profilu používateľa Lifesum.

Okrem zapisovania jedla dokáže Google Assistant týmto spôsobom rozdávať zdravé výzvy a priebežne hlásiť, ako je na tom používateľ s plnením váhových a kalorických cieľov. Google Assistant v spojení Lifesum funguje okrem smartfónov aj na smart reproduktoroch s touto službou. Na našom území však zatiaľ Google Assistant nie je oficiálne dostupný.

ZdrojLifesum

Komentáre k článku