Google Assistant okrem nových hlasov rozširuje ponuku jazykov na viac ako 30

ZDROJ | Google

Google počas včerajšej vývojárskej konferencii I/O predstavil ponuku nových hlasov pre ich hlasového pomocníka Google Assistant. Nás však skôr potešila správa, že do konca roka má byť hlasový asistent dostupný vo viac ako 30 jazykoch.

Google pridáva Google Assistentu šesť nových hlasov vrátane hlasu speváka Johna Legenda. Hlasy boli vytvorené pomocou programu WaveNet. Okrem hlasu Johna Legenda, ktorý bude dostupný neskôr tento rok, by mali byť nové hlasy dostupné už čoskoro.

ZDROJ | Google

Pozrite siGoogle Assistant chce byť všade, prichádzajú smart displeje

Google Assistant tiež prešiel zmenou a najnovšie dokáže odpovedať na viacero otázok súčasne. Zaujímavosťou bola aj demonštrácia funkcie asistenta, ktorá umožňuje vybavovať miesto vás telefonáty.

Ak sa toto podarí dotiahnuť k dokonalosti, máme tu skutočnú revolúciu medzi hlasovými asistentmi. Google Assistant by tak teoreticky mohol naplánovať návštevu lekára či kaderníctva. Zatiaľ je táto funkcia len hudbou budúcnosti, no ukazuje nám možnosti technológie.

https://www.youtube.com/watch?v=2U1ImKsecB8

Poďme ale k tomu hlavnému pre nás a tým je podpora nových jazykov. Kým hlasová asistentka pre iPhony – Siri sa stále nedočkala slovenčiny či češtiny, Google Assistant pravdepodobne medzi nové jazyky zaradí pre nás blízky jazyk našich susedov Čechov.

Počas prezentácie bola ukázaná mapa, na ktorej bolo ukázané jazykové pokrytie Google Assistanta. Žiaľ napriek tomu, že je na mape podpora pre Českú republiku, Slovensko na mape označené nie je.

ZDROJ | Google

Pozrite si8 dôkazov, že Google Assistant je asistentom ako z budúcnosti

Veríme, že sa pri Google Asistant aspoň češtiny skutočne dočkáme. Na záver môžeme spomenúť niekoľko čísiel, s ktorými sa Google pochválil. Okrem toho, že je hlasový asistent kompatibilný s viac ako 5 000 smart home zariadeniami, by samotná funkcia mala byť do konca roku dostupná v 80 krajinách.

Súboj hlasových asistentov je tvrdý, no zdá sa, že pokiaľ sa Google podarí dosiahnuť svoje ciele, hlasových asistentov ako Amazon Alexa či Siri vo funkciách s ľahkosťou predbehne.

ZdrojThe Verge

Komentáre k článku