Google Assistant chce byť všade, prichádzajú smart displeje

ZDROJ | Google

Google na výstave CES 2018 vytvoril nielen jednu z najväčších expozícií, ale predstavil aj najviac noviniek. Teda minimálne na počet kusov oznámených noviniek. Takmer všetky sa pritom týkajú hlasovej asistentky Assistant s umelou inteligenciou. Google ju chce pretlačiť do celého sveta. Pomôcť mu majú partneri.

V prvom kroku sa rozšíria smart reproduktory, s ktorými budeme môcť komunikovať pomocou hlasu. Okrem Google Home reprákov a pár ďalších už oznámených uvidíme tento rok smart reproduktory od spoločností Altec Lansing, Anker Innovations, Bang & Olufsen, Braven, iHome, JBL, Jensen, LG, Lenovo, Klipsch, Knit Audio, Memorex, RIVA Audio, SōLIS a Sony.

ZDROJ | Google

Všetky budú vybavené pripojením do internetu, mikrofónom a reproduktorom pre obojstrannú komunikáciu s Google Assistant. Google Assistant sa ale tento rok objaví aj vo viacerých slúchadlách od identických značiek, televízoroch TCL, Skyworth, Xiaomi či viacrých značkách s Android TV platformou.

ZDROJ | Google

Assistant sa však chystá aj do automobilov cez Android Auto.

https://www.youtube.com/watch?v=Rz00UQ3dQyE

Okrem toho ale vznikne úplne nový produkt, ktorý už minulý rok načrtol Amazon s Echo Spot alebo Echo Show. Oba majú displeje pre obrazovú komunikáciu. Spoločnosti JBL, Lenovo, LG a Sony do leta prinesú na trh čosi podobné – smart reproduktor s displejom.

https://www.youtube.com/watch?v=ARA0AxrnHdM

Vďaka nemu bude komunikácia s asistentkou s umelou inteligenciou o čosi jednoduchšia. Na displeji je možné zobrazovať podstatne viac informácií, ako opisovať ich hlasom. Využitie si reproduktory s displejmi nájdu hlavne v domácnosti, kde sa môžu stať centrom alebo mozgom. Snáď ho ale nenahradia.

Operačným systémom by mal byt Android Things, systém určený pre IoT zariadenia. To naznačuje, že reproduktory s displejmi budú bez problémov vedieť komunikovať s IoT a inými smart zariadeniami v domácnosti ako Nest, ecobee, C by GE, Whirpool, LG, Logitech apod.

ZDROJ | Google

Celkovo má byť k dispozícii podpora pre 225 výrobcov s vyše 1 500 produktmi. Samozrejme, na ovládanie všetkého postačí hlas. Samozrejmosťou by mal byť aj možnosť videotelefonovania cez appku Duo.

Pre našinca bude azda jediným mínusom nemožnosť oficiálneho zakúpenia na Slovensku. Podpora svetových jazykov už taký problém byť nemusí, väčšina používateľov, ktorí by chceli niečo takéto dokáže komunikovať aspoň v jednom svetovom jazyku.

https://www.youtube.com/watch?v=g410vzUXiyQ

ZdrojGoogle,Google

Komentáre k článku