Google Assistant bude už aj v Google Mapách

Google Assistant, hlasový asistent s umelou inteligenciou od Google bude najnovšie dostupný aj v populárnych Mapách Google. Gigant to oznámil ako veľkú vec, pre nás je ale nepodstatnejšia, Google Assistant u nás stále nie je dostupný. Ak ale používate Assistanta, novinky sa vám môžu hodiť.

ZDROJ | Incipio

Google počas tlačovej konferencie na CES 2019 v Las Vegas Google oznámil, viacero noviniek, ale aj niekoľko štatistík. Napríklad sme sa dozvedeli, že Google Assistant dokáže komunikovať s viac ako 1 600 značkami pre smart domácnosť a celkovo s viac ako 10 000 zariadeniami. Assistant je podľa Google inštalovaný už vo viac ako miliarde Android zariadení na celom svete.

Na CESe do zoznamu pribudli značky ako Whirpool, GE, Philips Hue či August zariadenia, ktoré poznáme aj u nás. Celkovo je novopodporovaných značiek a zariadení viac. Väčšina z nich je pre domáci, americký trh.

ZDROJ | Google

Po novom bude hlasový asistent Assistant dostupný pre Google Mapy v operačných systémoch Android aj iOS. Po novom tak bude možné hlasom zadávať cieľovú adresu, vyhľadávať počas navigácie, alebo zdieľať ETA (očakávaný čas príchodu) so svojimi známymi.

Samozrejmosťou bude možnosť i odpovedať na SMS správy, ale aj správy zo služieb ako WhatsApp, Messenger, Hangouts, Viber, Telegram apod. Počas zapnutej navigácie bude tiež možné ovládanie akejkoľvek kompatibilnej appky v smartfóne. 

ZDROJ | Google

Google Assistant bude čoskoro schopný spracovávať aj leteckú dopravu. Google totiž na domácej pôde spúšťa možnosť checkovia na lety pomocou hlasu. Táto možnosť bude dostupná zatiaľ iba v United Airlines, neskôr majú pribudnúť aj ďalšie letecké spoločnosti. Bude stačiť povedať aby vás Assistent zacheckoval na konkrétny let, ktorý máte kúpený a je to. Navyše si rovno môžete zabookovať hotel či prenájom auta v cieľovej destinácii.

ZDROJ | Google

Google Assistant bude tiež možné spúšťať aj zo zamknutej obrazovky smartfónu. Toto vraj bude stačiť nastaviť v menu nastavení Assistenta. Aktuálne je možnosť dostupná len pre Pixel zariadenia, neskôr má pribudnúť pre všetky Android zariadenia.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku