Google Arts & Culture vás zavedie do múzeí i k historickým pamiatkam

Google Arts & Culture - webové rozhranie

Kultúrny inštitút Google sa významnou mierou podieľa na uchovávaní kultúrneho dedičstva, napríklad digitalizáciou umeleckých diel alebo vytváraním virtuálnych prehliadok z múzeí či historických pamiatok v štýle Street View.

Pozrite siGoogle Art Projekt oslávil narodeniny pridaním ďalších slovenských galérií

Google Arts and Culture Screenshot WEB 02Google pre milovníkov umenia spustil inovovaný pôvodný webový Art Projekt a sprístupnil mobilnú aplikáciu pod spoločným názvom Google Arts & Culture. Aplikácia vám umožní preskúmať čokoľvek od „mačiek v umení od roku 200 pr.n.l. až po červenú farbu v Abstraktnom Expresionizme“ a všetko medzi tým.

Môžete si tak prezerať historické a umelecké pamiatky z viac ako tísicky múzeí zo 70 krajín sveta, virtuálne sa poprechádzať napríklad v Štátnom múzeu histórie kozmonautiky K. E. Ciolkovského alebo navštíviť skvostný Tádž Mahal, či mnohé iné.

Pozrite siOdhaľte najmenšie detaily obrazov vďaka Google Art Camera

https://www.youtube.com/watch?v=bp4oa7MHg88

Ako webová stránka, tak aj aplikácia vám ponúkne rozdelenie podľa niekoľkých kategórií. Okrem hlavných Partneri a Projekty si môžete vyberať zo zoradení podľa Umelcov, Médií, Umeleckých smerov, Miest a ďalších.

Google Arts & Culture - mobilná aplikácia
Google Arts & Culture – mobilná aplikácia
Google Arts & Culture - kategórie v mobilnej aplikácii
Google Arts & Culture – kategórie v mobilnej aplikácii

Taktiež môžete v aplikácii vyhľadávať, či už podľa mena konkrétneho umelca, alebo hľadaného objektu. Bonusom je možnosť prehliadok prostredníctvom virtuálnej reality cez Google Cardboard a podobné zariadenia.

Samotná stránka umožňuje aj prezeranie videí vo vybraných sekciách, čím oživuje statické prezeranie stránok s dielami. Môžete sa tiež prihlásiť na odber videí z nového YouTube kanála Google Arts & Culture.

https://www.youtube.com/watch?v=T7SqK5RizWY

Mobilná aplikácia Google Arts & Culture je dostupná pre oba majoritné operačné systémy, či už pre Android alebo iOS, pod príslušnými odkazmi. Želáme vám príjemné a ničím nerušené kultúrne zážitky.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku