Google Allo je nový inteligentný messenger s Google Assistant

ZDROJ | Google

Google v rámci konferencie Google I/O predstavil novú četovaciu aplikáciu Google Allo. Tá v sebe integruje aj nový Google Assistant.

Pozrite siJednoduché a pohodlné videohovory s novou aplikáciou Google Duo

Google Allo 01
ZDROJ | Google
Google Allo 02
ZDROJ | Google

Allo je inteligentná komunikačná aplikácia, umožňujúca konverzovať jednoduchšie a expresívnejšie. Založená je na vašom telefónnom čísle, nevyžaduje registráciu ani prihlásenie do Google konta. Ľahko tak budete môcť komunikovať s kýmkoľvek, koho máte v kontaktoch v telefóne.

Google Allo 03
ZDROJ | Google
Google Allo 04
ZDROJ | Google

Allo má zabudované inteligentné odpovede, ktoré sa ako návrhy zobrazujú pred napísaním správy. Môžete tak jednoduchšie a rýchlejšie odpovedať. Tieto návrhy sú založené na spoznávaní vás, vašich návykov v správach a komunikácii.

Google Allo 05
ZDROJ | Google
Google Allo 06
ZDROJ | Google

Návrhy odpovedí budú taktiež vychádzať z obsahu správy, prípadne fotografie, ktorú dostanete. Ak vám priateľ pošle fotografiu jedla, v návrhoch odpovedí sa môže objaviť niečo v štýle „mňam“, „Dobrú chuť!“ alebo „milujem toto jedlo“ a podobne. Bez dlhého vypisovania tak rýchlo odošlete odpoveď.

Pozrite siČo môžeme čakať od tohtoročnej konferencie Google IO?

Vašu komunikáciu v Allo môžete rôznorodo vylepšiť. K dispozícii je množstvo emotikonov, nálepiek, do fotografií môžete kresliť alebo písať. Text pred odoslaním môžete zväčšiť a zvýrazniť ho tak, alebo zmenšiť, ako keby ste šepkali. Len aby osoba na duhej strane nepotrebovala lupu… :)

Google Allo 07
ZDROJ | Google

Pozrite siGoogle Now dospeje a bude sa volať Google Assistant

V aplikácii Allo je integrovaný Google Assistent. To vám pomôže pri vyhľadávaní informácii, rezervácii jedla v reštaurácii, získanie aktuálnych športových výsledkov a podobne.

Google Allo 08
ZDROJ | Google

Google Assistent v četovacej aplikácii Allo sa učí z vašej komunikácie a zbiera informácie aj z vašej agendy. Môžete sa ho napríklad spýtať na detaily pracovnej cesty, či nemešká vaše lietadlo, alebo máte zabezpečený nocľah v hoteli.

Google Allo 09
ZDROJ | Google

Google v aplikácii Allo taktiež dbá na súkromie a bezpečnosť komunikácie. Preto aj v Allo vytvoril anonymný režim. Rozhovory v režime inkognito majú tzv. end-to-end šifrovanie a diskrétne oznámenia.

Komunikačná aplikácia Allo bude plnohodnotne sprístupnená v lete 2016 prostredníctvom obchodov s aplikáciami pre OS Android a iOS.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku