Google a TripAdvisor chcú pomáhať utečencom, rozdajú stovky tisíc dolárov

Masívny problém s utečencami a migrantami si všimli už aj veľké svetové technologické spoločnosti. Práve dnes Google oznámil, že spúšťa zbierku na pomoc utečencom, chvíľu na to sa objavil aj TripAdvisor s podobnou zbierkou.

Google

Google si všimol obrovský problém už dávno, medzičasom daroval 1 milión eur, verejnú zbierku však spúšťa v týchto dňoch. Cez web google.com/refugeerelief informuje o tom, že chce rozdať 10 miliónov eur 4 neziskovým organizáciám (Doctors Without BordersInternational Rescue CommitteeSave the Children a UN High Commissioner for Refugees), ktoré pracujú s utečencami v „prvých líniách“. Google za každý váš dar daruje rovnakú sumu, pokiaľ sa nedosiahne celková suma 10 000 000 eur. Gigant tak daruje 5 miliónov eur. Otázne je, či aj v prípade, že sa druhých 5 miliónov od ľudí nevyzbiera. Aj napriek tejto otázke tento krok kvitujeme.

Google

Druhým hráčom z tech sveta, ktorému utečenci nie sú ľahostajní, je TripAdvisor. Ten sa rozhodol darovať 375 000 dolárov podobným spôsobom ako Google. Cez verejnú zbierku chce TripAdvisor vyzbierať aspoň 375 000 dolárov, ku ktorým cez svoju nadáciu TripAdvisor Charitable Foundation prispeje rovnakou sumou, teda 375 000 dolármi pre dve humanitárne organizácie – IRCMercy Corps. Bez zbierky sa však TripAdvisor rozhodol podporiť tieto dve organizácie celkovou sumou 250 000 dolárov. Spoločne tak chce spoločnosť darovať 1 milión dolárov.

TripAdvisor

Ak chcete pomôcť utečencom, nemusíte nutne posielať peniaze Google a TripAdvisoru. Vybrať si môžete množstvo svetových organizácií, alebo vybrať z tých slovenských, ktoré sa venujú utečencom.

Zdroj a foto: Google, TripAdvisor

ZdrojGoogle,TripAdvisor

Komentáre k článku