Google a Raspberry Pi vytvorili papierovú alternatívu Google Home

Raspberry Pi je počítač určený hlavne pre začiatočníkov, ktorí sa chcú učiť programovať. Google si túto iniciatívu všimol a spolu vytvorili naozaj lacné riešenie pre Google Now.

https://youtu.be/7WtSdWSv7uo

Projekt Raspberry Pi vznikol na známej crowdfundingovej stránke Kickstarter. Od tej doby sa spoločnosť úspešne venuje zariadeniam DYI do domácnosti.

Raspberry Pi 3 je posledným počinom výrobcu. Základná doska ponúka napríklad 1.2 GHz 64-bit štvor-jadrový procesor, 1 GB pamäte RAM, ale aj Bluetooth 4.1, štyri USB porty či podporu pre HDMI. Najlepšia je potom cena. Stojí len 35 dolárov.

ZDROJ | RaspberryPi.org

Google si projekt všimol tiež a prvýkrát začal spolupracovať i na nápadoch podobného druhu. Iniciatíva s názvom Artificial Intelligence Yourself tak pomôže Raspberry s integráciou známeho hlasového asistenta, Google Now.

Pozrite siRaspberry Pi 3 – nový mikropočítač má už 64-bit procesor

Podmienkou je samozrejme malinový počítač. Potom stačí už len pripojiť hardvér, ktorý obsahuje mikrofón a reproduktor. Veľkou nevýhodou môže byť ale spôsob, ako tento prídavok získate. Kúpiť ho totižto bude možné len spolu s magazínom MagPi, ktorý sa predáva prevažne v Anglicku a Severnej Amerike.

ZDROJ | Raspberry

Ak sa ku nemu ale nejakou cestou dostanete, nemali by ste ľutovať. Zaplatíte zaň len 6 libier a príkazy, ktoré môžete asistentovi zadať sú dokonca programovateľné. Za menej ako 50 € by ste teda mali možnosť získať plnohodnotného Google asistenta do domácnosti.

Google týmto vstupuje na trh, ktorý je určený hlavne pre nadšencov programovania. I napriek tomu, že vyhľadávací gigant nepriamo zatracuje svoju asistentku Google Home, ktorá je niekoľkokrát drahšia, sa postupne ale isto dostane do ďalšieho segmentu, ktorý môže ovládnuť.

ZdrojRaspberry

Komentáre k článku