Good Sudoku z vás naučí, ako hrať Sudoku na profesionálnej úrovni pomocou AI

ZDROJ | Zach Gage

Na mobilnej verzii klasickej logickej hry Sudoku nie je nič výnimočné, v obchodoch s aplikáciami ich nájdete desiatky, možno až stovky. Good Sudoku však na rozdiel od iných stavia svoju digitálnu podobu od základov podľa papierovej verzie, ktorú dopĺňa o vymoženosti a schopnosti umelej inteligencie. Vďaka tomu vás v priebehu chvíle dokáže naučiť úplne nové techniky a triky.

Herný vývojár Zach Gage si už na svoje konto pripísal niekoľko vydarených hier, v ktorých preberá klasický koncept šachu, biliardu či kartovej hry solitér, aby ich previedol do vydarenej digitálnej podoby a zároveň ich mechaniky vďaka možnostiam techniky obohatil o nové pravidlá. Za mobilnou hrou Good Sudoku pre iOS sa však ukrýva trochu iný príbeh.

https://youtu.be/cjG9_PI5S-8

Zach Gage a Jack Schlesinger si uvedomili, že hoci Sudoku existuje na mobilných platformách v rôznych formách, podobách a kvalitách, žiadna verzia v skutočnosti nepočíta s výučbou samotného hrania tejto hry od základov, až po profesionálne techniky, ku ktorým sú potrebné aj v doterajších verziách mobilných hier Sudoku nedostupné druhy zápisov a poznámok do buniek.

Ak vám teda nechýba základná znalosť angličtiny a štipka trpezlivosti, Good Sudoku vás v priebehu niekoľkých minút dokáže naučiť nové spôsoby, pomocou ktorých sa budete vedieť popasovať aj s doteraz zdanlivo nerozlúštiteľnými konšteláciami Sudoku.

Pozrite siHerný headset Logitech G PRO X dostáva nový bezdrôtový (a drahší) variant

Good Sudoku vás taktiež odbremení od zdĺhavého rátania čísel v riadkoch, stĺpcoch a bunkách. Ak vám napríklad v bunke chýba posledné číslo, nemusíte si robiť starosti s kontrolou, ktoré číslo vám vlastne chýba. Posledné číslo na doplnenie sa vám automaticky ukáže v mriežke pre výber a dopĺňanie čísel.

Automatické počítanie čísel môže zo začiatku pôsobiť ako príliš veľká pomôcka, no ak túto obavu posuniete bokom a necháte si od hry poradiť novými technikami, hra vás posunie v Sudoku na úplne novú úroveň. Napokon, bez ochoty učiť sa, budú pre vás vyššie úrovne z celkovo 70 000 herných plánov skrátka nedosiahnuteľné.

Pozrite siHerný smartfón RedMagic 5S je len vylepšený model RedMagic 5G

Hru Good Sudoku si môžete stiahnuť do zariadení s operačným systémom iOS bezplatne. Za jednorázový poplatok vo výške 4,49 € si môžete v hre odomknúť štatistiky, farebné schémy, nočný režim, najvyššie úrovne náročnosti Pro a Impossible a špeciálny herný režim Eternal.

Good Sudoku by Zach Gage97%

Veľkosť:
168,6 MB
Platforma:
iOS 10.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Ak sa chcete dostať v hre Sudoku na novú úroveň, prípadne ste tomuto papierovému hlavolamu ešte nikdy nedali šancu, v oboch prípadoch vás od úplných základov až po profesionálne metódy riešenia prevedie vydarená mobilná hra Good Sudoku pre iOS.

Komentáre k článku