GoFar urobí z vášho auta inteligentné a vy ušetríte na palive

Kickstarter je obľúbeným miestom pre vznik množstva zaujímavých nápadov, ktoré by inak neuvideli svetlo sveta. Takto možno nazvať aj projekt GoFar, ktorý sľubuje lepší výkon vášho auta, pri nižšej spotrebe a emisiách. Ako je to možné?

GoFar

Každý motor má totiž pri rôznych rýchlostiach bod, či skôr otáčky, pri ktorých motor pracuje najefektívnejšie. Nájdenie tohto bodu si však vyžaduje pomerne zložitú analýzu niekoľkých parametrov súčasne a tak bežný vodič nemá ani príležitosť a čas tento bod nájsť.

GoFar

POZRITE SI: Tieto 3 aplikácie umožnia sledovať dlhodobo spotrebu a náklady auta

Práve v tomto by mohol pomôcť GoFar, čoby kombinácia zariadenia a aplikácie pre vás smartfón. Vďaka analýze údajov v reálnom čase vám totiž môže odporučiť polohu pedála akcelerátora tak, aby ste šetrili energiu a tým aj palivo.

Podľa vývojárov, ktorí za GoFar stoja sa podarilo počas prvých testov takto ušetriť 13 až 22 % paliva počas bežných jázd.

To však nie je všetko. GoFar analyzuje aj vaše pravidelné cesty do práce a vďaka tomu je vraj schopný odporučiť vám ideálny čas na odchod do práce tak, aby ste v premávke strávili čo najmenej času.

Samozrejme ani v podobnom zariadení nemôže chýbať aspekt sociálnych sietí a tak sa o tom, ako sa vám darí šetriť energiu, a tým aj peniaze môžete podeliť s priateľmi, či si dokonca porovnávať skóre, ktoré ste dosiahli.

GoFar

POZRITE SI: Automatic Link je inteligencia takmer pre každé auto

GoFar je zatiaľ iba projekt na crowdfundingovej platforme Kickstarter. Jedná sa však o pomerne úspešný projekt, ktorý už 22 dní pred svojim ukončením vyzbieral 80 tisíc amerických dolárov z pôvodných 50 tisíc, ktoré tvorcovia požadovali.

GoFar

Ak teda chcete mať vo svojom aute GoFar medzi prvými, môžete projekt podporiť pomocou kampane a navyše ho získať za zvýhodnenú cenu. Predobjednávky GoFar budú po skončení kampane začínať na 149 USD.

Foto: Kickstarter

Komentáre k článku