Gmail oslavuje pätnástiny inteligentnými funkciami

Mailový klient od Google prešiel za pätnásť rokov existencie poriadny kus cesty. Dnes doň pribúdajú funkcie, ktoré vašu prácu posúvajú smerom k väčšej produktivite.

Funkcia Smart Compose vám urýchli písanie mailov. Umelá inteligencia navrhuje slovné spojenia až celé vety, vďaka čomu budete mať správu napísanú bleskurýchle. Funkcia dokáže udržať nastavený tón konverzácie. Ak vrámci tímu komunikujete viac kamarátsky, nemusíte sa báť, že by Gmail zvrtol úroveň komunikácie do priveľmi oficiálnej roviny.

ZDROJ | Google

Vďaka novým funkciám už nezabudnete na predmet správy. Ten vie Gmail vygenerovať automaticky na základe textu správy. Smart Compose bol predstavený už minulý rok, no až dnes je dostupný na všetkých Android zariadeniach, na iOS príde neskôr, a tiež je doplnený o nové jazyky: španielčinu, francúzštinu, taliančinu a portugalčinu.

Odosielanie správ v nastavený čas je funkcia, ktorú majú mnohé inteligentné e-mailové aplikácie už dávno. Teraz prichádza aj do Gmailu. Mnohé maily treba odoslať v konkrétny čas, čo nemusí byť práve pohodlné. Môže sa stať, že na mail zabudnete. Najnovšie viete v aplikácii od Googlu nastaviť, kedy sa má mail odoslať. Teda, píšte kedy máte čas, odosielajte, kedy je to potrebné. Funkcia ponúka plánovanie odosielania mailov na konkrétny čas a aj dátum.

Pozrite siInbox končí, no Gmail dostáva jeho zaujímavé funkcie

Obyčajný text sa v Gmaile mení na plne interaktívny. Priamo zo správ dokážete odpovedať na komentáre v Goolge Dokumentoch, plánovať stretnutia, alebo vypĺňať dotazníky. Toto všetko bez toho, aby ste opustili správu a stratili svoje sústredenie. Informácie v mailoch sa taktiež budú dať aktualizovať, takže ich obsah bude vždy presný bez ohľadu,na to, kedy správu budete čítať.

ZDROJ | Google

ZdrojGoogle

Komentáre k článku