Globo – svetový čas trochu inak

Takmer každý smartfón v súčasnosti disponuje možnosťou zobrazenia svetového času. Jednoducho si tak viete zobraziť aktuálny čas kdekoľvek na svete. Naša dnešná aplikácia však na to ide trochu inak.

Globo 1 Globo 2

Aplikácia Globo, ktorá je aktuálne dostupná v akcii zadarmo je v podstate jednoduchou aplikáciou na zobrazovanie času v rôznych častiach sveta. Hodí sa teda najmä ľudom, ktorí pravidelne veľa cestujú po celom svete, alebo spolupracujú s partnermi z iných časových pásiem. Na rozdiel od bežných aplikácií totiž ponúka niekoľko funkcií navyše.

Globo 3 Globo 4

To, čo vás v prípade Globo zaujme na prvý pohľad je jednoduchý a minimalistický dizajn aplikácie. Na základnej obrazovke vidíte aktuálny čas vo vami vybraných lokalitách na celom svete. Ak si niektoré miesto zvolíte, vidíte okrem aktuálneho času aj presný názov časového pásma pre dané miesto, ako aj popis toho, o koľko hodín sa v danom mieste posúva čas dopredu, alebo dozadu.

Globo 5 Globo 6

Vyhľadávanie miest je veľmi jednoduché, stačí totiž zadať prvé písmená pre miesto, ktoré hľadáte. Okrem mena však môžete vyhľadávať aj pomocou časových pásiem. V minimálnych nastaveniach aplikácie si môžete zvoliť formát času, ako aj nastavenia sústav pre jednotky a súradnice.

Globo 8 Globo 10

Okrem časového údaju si môžete v aplikácii zobraziť aj presnú GPS polohu daného miesta a tiež vzdialenosť miesta od vašej aktuálnej polohy. Aplikácia  navyše umožňuje zobrazenie aktuálneho počasia v danej lokalite a tiež času východu a západu slnka. Navyše môžete meniť čas v danej lokalite a vidieť priamo v aplikácií, ako táto zmena ovplyvní čas v iných vami sledovaných lokalitách.

Globo 9 Globo 7

Pravdepodobne tou najlepšou funkciou aplikácie je možnosť vytvárania pripomienok a udalostí. Jednoducho si tak viete bez zložitého prepočítavania času vytvoriť pripomienku na tretiu hodinu poobede podľa času vo Washingtone a podobne. Ak teda pracujete s ľudmi z celého sveta, bude vám táto aplikácia veľmi dobrým pomocníkom.

Globo82%

Veľkosť:
3,3 MB
Platforma:
iOS 7.0 a novší
Cena:
0,00 €

Vynikajúca aplikácia na zobrazenie svetového času vrátane možnosti pridávania rýchlych pripomienok pre určitý čas v daných lokalitách, ktorá by nemala chýbať v smartfóne žiadneho cestovateľa.

Komentáre k článku