Gionee Marathon M5, smartfón s extrémnou batériou

ZDROJ | Gionee

Čínsky producent mobilných telefónov Gionee na včerajšom predstavení v Indii uviedol na tamojší trh nový smartfón Marathon M5. Pri pohľade na jeho technické parametre sa dá skonštatovať, že ide o smartfón (alebo už phablet?), siahajúci na vyššie priečky strednej triedy. Vo výbave má solídny procesor MediaTek MT6735 (4-jadrový, 1,3 GHz), veľmi slušnú RAM hodnoty 3 GB, vnútorných 32 GB, rozšíriteľných o ďalších 128 GB microSD kartou. Zobrazovacou jednotkou je 5,5” HD (720p) AMOLED displej.

Gionee Marathon M5 01
ZDROJ | Gionee

Z multimédií stojí za zmienku najmä hlavný, 13 Mpx fotoaparát s AF a LED, s režimami HDR, Panorama, Professional atď., zvládajúci nasnímanie Full HD videa. Predná web kamera má 5 Mpx snímací senzor. Samozrejmosťou je Wi-Fi, Bluetooth aj GPS, nechýba ani podpora LTE a Dual SIM a dokonca comeback zažívajúci infraport, slúžiaci na ovládanie domácej elektroniky.

Po tomto si možno poviete, že ďalšia kvapka do mora. Ale to, čo robí smartfón Gionee Marathon M5 jedinečným, je jeho zdroj energie. Tvoria ho dve Li-Pol batérie, každá s kapacitou 3 010 mAh, čo predstavuje celkovú kapacitu až 6 020 mAh… Výrobca sa nebál pochváliť, že jej výdrž má dosiahnuť 4 dni. Extrémne úsporný režim má 5% kapacite batérie smartfón udržať v pohotovosti 62 hodín. A ďalšou z výhod takto silnej batérie je možnosť nabíjania iného zariadenia cez USB OTG.

Gionee Marathon M5 02
ZDROJ | Gionee

Smartfón Gionee Marathon M5 je momentálne dostupný iba v Indii za cenu 17 999 rupií (niečo cez 250 €), a to výhradne prostredníctvom obchodu Flipkart.com. Každopádne Gionee ukázal svetu, ako sa to má robiť, ak chcete smartfón s dlhou, naozaj dlhou výdržou na jedno nabitie batérie.

 

ZdrojGionee,GSMArena

Komentáre k článku