Gionee Elife S8 – zaujímavá novinka s 3D dotykovým displejom

Menej známa firma Gionee predstavila na MWC 2016 svoju novinku pod názvom Gionee Elife S8 s kovovým telom a 3D dotykovým displejom.

Model je vybavený 5,5-palcovým Full HD AMOLED displejom, poskytujúci 3D touch funkciu známu z konkurenčného iPhone 6s Plus. Jedná sa o technológiu, ktorá je schopná rozoznať pod akým tlakom sa dotýkame displeja.

Gionee Elife S8 live 13

Dokáže rozpoznať 3 stavy: dotykom označíme aplikáciu, kliknutím vyvoláme náhľad alebo ponuku aplikácie a stlačením ju spustíme.

Gionee Elife S8 live 7

Využívať môžeme podporu 4G+ alebo inak povedané LTE a VoLTE (prenos hlasu cez LTE) a tiež dual-SIM. Práve s dual-SIM súvisí aj možnosť používania funkcie „Dual WhatsApp“ a „Dual WeChat“, čo efektívne oddelí pracovný účet od súkromného.

Gionee Elife S8 live 8

Hardvérovom novinka nezaostáva za aktuálnymi vlajkovými loďami konkurenčných spoločnosti, využíva výkon 8-jadrového MediaTek P10 procesora. Ako aj pri LG G5 aj Gionee Elife S8 autori vybavili 4 GB RAM pamäťou no dvojnásobným vnútorným úložiskom, 64 GB by malo poskytovať dostatok priestoru, no stále je tu možnosť rozšírenie o pamäťovú kartu.

Zadná 16 Mpx kamera so svetelnosť objektívu f/1,8 a RWB sensorom (obvyklé zelené pixely boli nahradené za svetlejšie biele) poteší aj náročnejších užívateľov. Je doplnená ešte laserovým zameriavaním a Phase Detection AF.

Ani na priaznivcov slefie fotografií sa nezabudlo, k dispozícií je predná 8 MP kamera. Zariadenie beží na systéme Android 6.0 Marshmallow, s kapacitou batérie 3 000 mAh bez možnosti výmeny a integrovaným skenerom odtlačku prsta v „home“ tlačidle. Smartfón sa vošiel do rozmerov 154,3 x 74,9 x 7 mm s hmotnosťou 148 gramov.

S hrúbkou len 7 mm a šírkou okrajov displeja na hodnote 0,75 mm môžeme zaradiť Elife S8 medzi najužšie 5,5 palcové telefóny. Gionee Elife S8 bude uvedené do predaja koncom marca s cenovkou 450 €.

Gionee Elife S8 live 4

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2016 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX.

ZdrojGsmarena,Gionee

Komentáre k článku