Gigaset GX290 má obrovskú batériu, čistý Androoid 9.0 a zopár otáznikov

ZDROJ | android.com.pl

Prvý pohľad naznačuje, že pre dobrodruhov. Gigaset GX290 je robustný, pôsobí odolne a má batériu na steroidoch. Stále však chýbajú podstatné špecifikácie.

Gigaset GX290 je špecialitka pre tých, čo hľadajú niečo iné. Najvýraznejším údajom tohto smartfónu je batéria. Tá má objem 6 200 mAh, čo je naozaj solídne číslo. Nabíja sa pomocou 15 W USB-C rýchlo nabíjačky a 100% vám pri stave batérie zasvieti po troch hodinách v sieti.

ZDROJ | gsmarena.com

 

 

Robustná konštrukcia naznačuje vysokú odolnosť, čo je z časti pravda. Smartfón má označenie IP68, teda je odolný voči nárazom a trvalému ponoreniu, no chýba oficiálne hodnotenie MIL-STD.

Displej má uhlopriečku 6,1-palca, má ochranu Gorilla Glass 3 a je ladený na vonkajšie používanie. Svietivosť má byť 520 nitov a kontrastný pomer 1 000:1. LCD panel má rozlíšenie 1 560 x 720 pixlov.

Pozrite siGigaset SL930A je dôkazom, že Android sa hodí aj do pevnej linky

O snahe rozriahnuť displej na čo najväčšiu plochu prednej strany nemôže byť reč, nakoľko rámiky sú skutočne robustné. Preto celkom prekvapil kvapôčkový výrez pre selfie kameru. Tá ma 8-megapixelov. Zapracované je tiež odomykanie tvárou.

Na zadnej strane nájdete dvojicu šošoviek. Hlavná má 13 Mpx a f/2.0, hĺbkový senzor 2 Mpx. Sekunduje LED blesk a tesne pod šošovkami je tiež čítačka odtlačkov prstov.

Gigaset GX290 pobeží na čistom Android 9.0 Pie. V pomyselnom hrudnom koši bije srdce MediaTek Helio P23, má 8-jadier Cortex-A53. Do smartfónu uložíte 32 GB súborov, výrobca prekvapivo neprezradil nič o veľkosti RAM. Interná pamäť by sa mal dať rozšíriť pomocou microSD karty.

Pozrite siGigaset elements – nový inteligentný bezpečnostný systém

Portálu gsmarena.com sa podarilo zistiť, že Gigaset GX290 by mal stáť 300€, avšak dostupnosť je veľmi obmedzená. V španielskom e-shope podľa magazínu je smartfón v ponuke rovnako za 300€, avšak bez dane, teda finálna cena sa pohybuje okolo 360€, je však nedostupný. Rovnako je nedostupný je aj v jednom z francúzskych online obchodov, avšak tu je cena 300€ už aj s DPH.

Zdrojtodotech20.com,gsmarena.com

Komentáre k článku