Ghost Pop! – správna Halloweenska odreagovačka

Pre väčšinu ľudí začnú o pár dní sviatky, pre hráčov už začalo obdobie hier plných duchov, zombíkov, tekvíc a upírov. Pre tú druhú kategóriu ľudí tu máme skvelú oddychovú hru Ghost Pop!

Ghost Pop! Je v veľmi jednoduchá hra, v ktorej sa vaša postavička pohybuje po temnom lese, v ktorom musíte likvidovať duchov lúčom svetla z vašej baterky. Do cesty sa vám postavia malí a jednoducho poraziteľní duchovia, ale aj vybuchujúci, väčší a rýchlejší duchovia. Vaša baterka má obmedzenú svietivosť a tak si musíte vaše svietenie dobre načasovať tak, aby sa vám medzi vlnami duchov baterka dostatočne dobila.

Vašou úlohou je dostať sa čo najďalej, nazbierať čo najviac mincí a za tieto mince si vylepšovať dosah, silu, výdrž a presnosť baterky. Bez vylepšení sa ďalej nedostanete, no hra vás nenúti za vylepšenia míňať skutočné peniaze. Namiesto toho budete musieť pozerať reklamy, ktorými si môžete často znásobiť počet získaných mincí.

Zaujímavým mechanizmom Ghost Pop! je však to, že viac mincí zarobíte tým, že hru nehráte. Môžeme len hádať, prečo autori vytvorili takúto mechaniku, no aspoň motivujú ľudí, aby sa od hry občas na dlhšiu dobu odtrhli.

Ak je tento predpoklad správny, autorom sa veľmi nečudujem. Hra je pekne návyková a o to viac, keď ju hráte na telefóne s dobrou haptickou odozvou. V takom prípade máte pocit, akoby tí duchovia skutočne praskali vo vašom telefóne, pričom sa sila haptickej odozvy rovná veľkosti zlikvidovaného ducha. K postupu vás nebude motivovať zbieranie postavičiek a skinov pre baterku, ale skôr vydarená mechanika hry.

Všetky reklamy sa dajú z hry odstrániť za menší poplatok a pre najserióznejších hráčov je dokonca k dispozícii aj VIP vstup za 9,99 dolárov týždenne. VIP odstraňuje reklamy, zvyšuje príjmy a výdrž batérie a odomyká exkluzívne postavičky a skiny. Proti gustu žiaden dišputát, no tento VIP vstup je podľa môjho názoru pridrahý a úplne zbytočný. Ghost Pop! zabaví všetky vekové kategórie hráčov, ktorým neprekáža reklama aj bez minutia jediného centu.

Ghost Pop!87%

Veľkosť:
176.9 MB
Platforma:
iOS 10.0 a vyšší, Android 5.0 a vyšší
Cena:
0,00 €

Ghost Pop! je zábavná mobilná hra s nádychom Halloweenskej atmosféry, v ktorej je vašou úlohou ničenie duchov pomocou baterky.

Komentáre k článku