Genius – aplikácia, ktorá ponúka viac ako len texty piesní

ZDROJ | Genius Media Group

Texty piesní sa dajú nájsť na internete takmer od vzniku prvých webových stránok. Pochopiť zmysel niektorých textov je však niekedy ťažší oriešok, ktorý vám ale pomôže rozlúsknuť mobilná aplikácia Genius.

Názov aplikácie Genius má svoje opodstatnenie, hoci v základe ide iba o databázu textov piesní z celého sveta. Genius sa však od ostatných služieb odlišuje tým, že texty, ktoré do služby vložili používatelia, sú obohatené o skryté myšlienky a doplňujúce informácie o autorovi textu a hudby. Pri čítaní textu piesne tak môžete odhaliť skryté myšlienky, dvojzmysly a vysvetlenia pojmov, ktoré autor v texte použil.

Vysvetlivky textu sú ukryté pod zvýrazneným textom a každý takýto príspevok môže hodnotiť komunita. Pri známejších textoch sa tak nestane, že by jeden človek nesprávne vysvetlil istú časť textu a väčšinou sa komunita zhodne na správnej interpretácii aj bez vysvetlenia od samotného autora.

Genius je priamou súčasťou aplikácie Spotify, no zároveň aplikáciu môžete prepojiť aj s Apple Music, čím sa do aplikácie prenesie celá vaša hudobná knižnica. Pre piesne, ktoré práve hrajú v rádiu, môžete použiť funkciu rozpoznania piesne pomocou ACRCloud. V priebehu niekoľkých sekúnd tak zistíte, o akú pieseň ide a zároveň získate text piesne aj s vysvetlivkami. Genius však má aj ďalší aspekt, ktorým je spoznávanie nových populárnych piesní.

Na domovskej obrazovke nájdete „horúce piesne“, ktoré sú práve v komunite aplikácie Genius najhľadanejšie. Na samom vrchu nájdete videá s najnovšími novinkami zo sveta hudby, vďaka ktorým vám neujde žiadna dôležitá pieseň, album alebo novinka z brandže.

Genius samozrejme nie je dokonalá aplikácia a okrem odfláknutej sekcie „My Music“ príliš nezaujme ani dizajnom. Vďaka vysvetlivkám a novinkám však ide o najlepšiu aplikáciu, v ktorej nájdete texty všetkých vašich obľúbených piesní.

Genius84%

Veľkosť:
72.3 MB
Platforma:
iOS 11.0 alebo novší, Android - v závislosti od zariadenia
Cena:
0,00 €

Mobilná aplikácia Genius obsahuje texty k takmer 2 miliónom piesní, pri ktorých sú uvedené vysvetlivky a dodatočné informácie o piesni pridávané komunitou.

Komentáre k článku