Generation EQ je budúcnosť elektromobilov podľa Mercedesu

ZDROJ | Daimler

Autosalón v Pariži priniesol niekoľko zaujímavých noviniek. Jednou z nich je aj vízia budúcnosti elektromobilov, ktoré uviedla automobilka Mercedes-Benz. Koncept Generation EQ tak ukazuje, ako budú elektromobily budúcnosti vyrábané.

https://youtu.be/ztgh_IqmnaI

Mercedes chce totiž, aby všetky jeho elektrické autá v budúcnosti niesli spoločnú modulárnu platformu, ktorá automobilke dovolí jednoducho vyvíjať sedany, luxusné limuzíny aj SUV s elektrickým pohonom.

Pozrite siMercedes-Benz Future Bus – MHD, s ktorou je radosť cestovať

Okrem toho nový modulárny systém umožní vytvárať rôzne kombinácie elektromotorov, batérií a podvozkov. Vďaka tomu si budúci majitelia elektromobilov od Mercedesu budú môcť svoje vozidlo nakonfigovať presne podľa svojich predstáv.

Merecedes-Benz-Generation-EQ-12
ZDROJ | Daimler

Podľa automobilky značí skratka EQ elektrickú inteligenciu a má pomôcť umožniť elektrošportiakom zasiahnuť väčšiu časť populácie. Mobilita budúcnosti by podľa Mercedesu mala stáť na štyroch pilieroch, pripojenie, autonómnosť, zdieľanie a elektrina.

Nový koncept Generation EQ tak má byť logickým spojením všetkých štyroch pilierov. Podobne na tom majú byť aj budúce autá značky. „EQ tak bude prestavovať prepojený ekosystém služieb, technológií a inovácií“, vyjadril sa Dr Dieter Zetsche, CEO Daimler AG.

ZDROJ | Daimler

Pre zvýšenie efektivity nového konceptu Generation EQ tak automobilka pristúpila k ešte precíznejšiemu lícovaniu jednotlivých častí karosérie a napríklad aj k takým krokom, ako je skrytie stieračov. Nechýbajú dokonca ani skryté kľučky dverí, či kombinácia vysokokvalitnej ocele, hliníku a samozrejme uhlíkových vlákien.

Merecedes-Benz-Generation-EQ-06
ZDROJ | Daimler

Všetko toto dokopy ponúkne konceptu Generation EQ dynamiku, vďaka ktorej stovku zdolá za menej ako päť sekúnd. Súčasne však stúpne aj bezpečnosť samotného vozidla.

Pozrite siMercedes-Benz Urban eTruck – 26 ton len na elektriku

Všetky vozidlá s logom EQ budú navyše vybavené najmodernejšími technológiami, vrátane máp HERE a autonómnych asistenčných systémov. V budúcnosti by sme sa tak mohli dočkať autonómneho elektromobilu od Mercedesu.

Merecedes-Benz-Generation-EQ-08
ZDROJ | Daimler

Podľa vyjadrení automobilky je možné očakávať spustenie produkcie nového SUV elektromobilu Generation EQ v roku 2019, čím by sa novinka mala stať priamym konkurentom pre Teslu Model X a Audi e-tron quattro.

ZdrojDaimler

Komentáre k článku