Gates ani Bezos už nie sú najbohatší ľudia planéty, predbehol ich Musk

ZDROJ | Steve Jurvetson/Anakunda.fi

Dlhé roky boli na čele pomyselného rebríčka najbohatších ľudí sveta dvaja technologický velikáni – Bill Gates a Jeff Bezos. Táto dvojica sa striedala na prvých priečkach pomerne dlhé roky. Až dodnes, kedy majetok Elona Muska presiahol majetok oboch spomínaných pánov.

Pozrite siElon Musk – od programovania hier, až po rakety, elektromobily a iné úlety

ZDROJ | Wikimedia

Dôvod je pritom pomerne jednoduchý – akcie spoločnosti Tesla opäť vystrelili a prekonali svoje doterajšie maximá. Vďaka tomu sa z Elona Muska stal najbohatší človek planéty, minimálne čo sa majetku týka.

ZDROJ | Bloomberg

Elon Musk má majetok v hodnote 195 miliárd dolárov, majetok Jeffa Bezosa sa odhaduje na 185 miliárd a Bill Gates má mať majetok s hodnotou 134 miliárd dolárov.

ZDROJ | Kiyoshi Ota/Bloomberg

Majetok Elona Muska je tak obrovský hlavne vďaka spoločnosti Tesla, ktorá už niekoľko rokov nie je len automobilkou. Odhaduje sa, že Musk vlastní okolo 20% akcií spoločnosti, ktorú pred rokmi zakladal. Pri jej dnešnej hodnote cez 750 miliárd dolárov (cca 611 miliárd eur) to predstavuje okolo 150 miliárd dolárov.

Muskov majetok pritom vzrástol až raketovo za posledný rok. Ešte pre rokom bol totiž jeho majetok odhadovaný na 36 miliárd dolárov. Akcie spoločnosti Tesla ale za rok narástli o vyše 740% a stále rastú! Tesla tak môže byť pre Muska ďalšia spoločnosť, vďaka ktorej bude môcť realizovať svoje extrovertné, ale zato vizionárske myšlienky, hlavne o cestovaní na Mars.

Pozrite siMars: Elon Musk chce miliónovú kolóniu už do roku 2050!

K tomu ale nesmieme zabudnúť na akcie spoločností SpaceX, The Boring Company, Neuralink či mnohých menších, do ktorých Musk investoval. Ani jedna z týchto spoločností ale nie je emitovaná na burze čo znamená, že ich hodnota nie je daná hodnotnou ich akcií. Taká SpaceX má mať hodnotu okolo 100 miliárd dolárov a Musk v nej má vlastniť 45% spoločnosti.

ZDROJ | SpaceX

ZdrojBloomberg

Komentáre k článku