Garmin VIRB 360 – akčná 360° kamera schopná natáčať v 5,7K

ZDROJ | Garmin

GoPro sa môže ísť dočasne schovať. Prichádza Garmin so svojou akčnou kamerou Garmin VIRB 360, ktorá je schopná natáčať 360° zábery.

https://www.youtube.com/watch?v=C60Dm3hj1qk

Pozrite siSamsung Gear 360 (2017) – nová kamerka konečne aj s podporou 4K Ultra HD

Garmin vypočul želania všetkých milovníkov videa a prináša na prvý pohľad perfektnú kameru s podporou 5,7K rozlíšenia pri 30 fps. Pri znížení rozlíšenia na 4K Ultra HD dostanete navyše stabilizačnú technológiu 4K Spherical Stabilization.

Garmin VIRB 360 disponuje tiež zabudovanými štyrmi mikrofónmi, ktoré veríme, že zabezpečia kvalitný zvuk, s ktorým má väčšina akčných kamier problém. Kamera nemá problém ani s bežným fotením, ktoré zvláda s kvalitou snímača 15 Mpx.

Ovládanie kamery prebieha cez dotykový displej a v prípade úprav stačí, aby ste si stiahli podporovanú aplikáciu. Ovládať ju však môžete aj hlasom. Nechýba podpora pre YouTube a Facebook Live zdieľanie obrazu. Vo vnútri samozrejme nájdete GPS aj GLONASS signál a podporu pre zariadenia na meranie srdcového tepu. Kamera tiež meria rýchlosť, výšku, vzdialenosť a celkové štatistiky.

https://www.youtube.com/watch?v=PF3IuK00ujo

Pozrite siXiaomi má vlastnú 360° kameru, využíva 17 malých kamier

Menšou nevýhodou kamery môže byť nízka výdrž batérie, ktorá vraj má byť maximálne jednu hodinu. Na druhej strane po vzore podobných akčných kamier sa môžete tešiť na vodotesnosť a odolnosť voči nárazom. Ak obľubujete potápanie, túto kamerku môžete vziať až do hĺbky 10 metrov.

Garmin VIRB 360 podporuje pamäťovú kartu microSD do veľkosti 128 GB. Pre možnosti prenosu dát slúži Wi-Fi, Bluetooth alebo NFC.

V prípade, že vás táto prémiová kamera zaujala, pripravte si nemalý obnos v podobe 799 dolárov. Začne sa predávať už budúci mesiac cez oficiálnu stránku Garmin. Ak si chcete spraviť zaujímavé 5,7K a 360° zábery z vašich letných dovoleniek, kamera Garmin VIRB 360 by mohla byť ideálnou voľbou.

https://www.youtube.com/watch?v=fORNZZkQVFc

Pozrite siInsta 360 Pro – natáčajte videá v 8K Ultra HD!

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojGarmin

Komentáre k článku

Milí čitatelia a návštevníci portálu TECHBOX.sk, pre skvalitnenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním stránky TECHBOX.sk súhlasíte s používaním týchto súborov. Viac info