Garmin tactix – GPS hodinky pre sniperov

Garmin rozširuje svoje, už aj tak slušné, portfólio GPS hodín na všetky príležitosti o nevšedný model primárne vyvinutý pre bojovníkov, tajných agentov a sniperov. Z nového tactixu však budú mať radosť aj obyčajní turisti či kešeri.

Taktický tactix je po námorníckom Quatixe a leteckom modely Garmin D2 treťou verziou GPS hodiniek, ktorá je konštrukčne postavená na úspešnom outdoor modeli Garmin Fénix. Tentokrát už aj tak takmer nezničiteľnú konštrukciu fénixu doplnili konštruktéri o niekoľko netradičných funkcií a vznikol stroj, ktorý poteší každého bojovníka. Nový tactix, tak ako iné hodinky od Garminu dokáže navigovať, zobrazuje údaje o rýchlosti pohybu, prejdenej vzdialenosti, nadmorskej výške a kopec iných dát, ktoré si následne môžete vizualizovať v iOS appke alebo na webe. Aké novinky ale prináša?

Garmin tactix

Najzásadnejšou zmenou prešiel predovšetkým hardvér GPS hodiniek. Na prvý pohľad zaujme matný čierny povrch upravený technológiou PVD coating, aká sa používa pri výrobe zbraní. Takto upravené kovové časti hodiniek sú extrémne odolné voči poškrabaniu a vysokým teplotám, ale hlavne len minimálne odrážajú dopadajúce svetlo. Pri druhom pohľade si všimnete, že krycie sklo displeja, je narozdiel od fénixu a všetkých jeho klonov zaoblené, čím by sa malo taktiež eliminovať odrážanie svetla.

Garmin tactix

Na nič vám budú hodinky s antireflexným povrchom a antireflexným sklom, keď vás skrytých v kroví prezradí svetlo displeja. Preto má tactix displej s invertným zobrazením a jeho decentné podsvietenie je navrhnuté tak, aby bolo dobre čitateľné aj cez okuliare na nočné videnie. Tactix zdedil všetky dobré vlastnosti fénixu, je tiež vybavený optimalizovanými ABC senzormi – výškomer, barometer a elektronický 3D kompas s nepretržitým monitorovaním a automatickou kalibráciou. Waypointy, trasy alebo geokešky môžete zdieľať s ostatnými cez integrované Bluetooth rozhranie, alebo posielať do appky BaseCamp Mobile. Pri Garmin produktoch je už samozrejmosťou ANT+ pre bezdrôtové pripojenie externých snímačov, takže aj s tactixom spárujete snímač srdcovej frekvencie alebo externý teplomer Garmin tempe.

Garmin tactix

Tactix sú navyše prvé hodinky, do ktorých Garmin zakomponoval funkciu Jumpmaster pre koordináciu riadených parašutistických zoskokov a len druhé, ktoré poskytujú aj presné informácie o prílivoch a odlivoch. Garmin tactix kúpite už aj na Slovensku za 449,90 € napríklad na stránke výrobcu www.GARMIN.sk.

Foto: Garmin

Komentáre k článku