Garmin StreetPilot: Garmin prichádza aj na iPhone

Výrobca navigačných zariadení a navigačného softvéru spoločnosť Garmin prináša ako posledný veľký výrobca plnohodnotnú navigáciu na iPhone. Aj napriek tomu, že už nejakú dobu existujú navigačné aplikácie pre túto platformu, aplikácia od Garminu stále chýbala. Avšak so svetovým veľtrhom CES 2011 Garmin predstavil nielen navigáciu pre iPhone ale aj niekoľko pripravovaných aplikácií pre iOS a Android.

Garmin StreetPilot iPhone

Pre celosvetovú udalosť roka CES 2011 si Garmin prichystal svoju prvú turn-by-turn navigáciu pre iPhone. Garmin StreetPilot je momentálne dostupný iba na americkom App Store a ponúka mapy USA a Kanady, avšak je viac než pravdepodobné, že sa objaví aj verzia s mapami Európy. Aplikácia pre iPhone prináša najnovšie mapové podklady s doživotnými aktualizáciami a tiež funkcie známe z konkurenčných produktov ako napríklad asistenta jazdných pruhov, alebo dopravné informácie. Ak ste už niekedy vlastnili alebo skúšali navigáciu od Garminu, budete aj v prostredí StreetPilot doma. Ikonky a grafické prvky sú rovnaké ako v autonómnych navigáciách. Aplikácia samozrejme spolupracuje s kontaktami vo vašom iPhone a uľahčí tak zadanie cieľa priamo z kontaktu v telefónnom zozname. Súčasne si môžete počas samotného navigovania užívať hudbu z vašej hudobnej knižnice a samozrejmosťou je podpora iOS 4, ktorý umožňuje pokračovanie navigácie aj pri uskutočnení hovoru. Cena StreetPilot je 39,99 USD spolu s mapami USA a Kanady, avšak ceny pre Európsku verziu zatiaľ stanovené neboli.

Garmin StreetPilot iPhone

Okrem prvej navigácie pre iPhone Garmin predstavil aj niekoľko nových aplikácií ako napríklad Garmin Tracker, ktorý bude čoskoro dostupný zadarmo pre iPhone a Android a spolupracuje spolu so sledovacími zariadeniami Garmin GTU 10. Aplikácia Garmin Tracker umožňuje sledovať pohyb osôb, domácich miláčikov alebo áut s pohodlia vášho smartfónu. Ďalšou s predstavených aplikácií je myMechanic, ktorá je určená pre OS Android a pomocou modulu Garmin ecoRoute HD zobrazuje množstvo informácií o vašom aute a jazde ako napríklad, výkon, preťaženie, zrýchlenie a tiež ekonomickosť vašej jazdy. Poslednou aplikáciou pre Google Android je My-Cast Lite, ktorá je v súčasnosti už dostupná pre iOS zariadenia a zobrazuje poveternostné podmienky, aktuálne počasie a hodinovú, či dlhodobú predpoveď počasia pre zvolenú lokalitu.

Komentáre k článku