Garmin predstavil novú generáciu hodiniek Forerunner

ZDROJ | Garmin

Americká spoločnosť Garmin je známa hlavne výrobou GPS zariadení a potrebného príslušenstva. Okrem toho sa ale sústreďuje aj na iné gadgety ako napríklad smart hodinky.

RECENZIAGarmin Forerunner 630: najlepšie bežecké hodinky

Dnes boli predstavené rovno tri nové modely z radu Forerunner. Dvojica s označením Forerunner 230 a 235 sa radí medzi low-endové gadgety a tieto hodinky sú takmer identické. Jediný rozdiel je v tom, že model Forerunner 235 používa na meranie srdečného tepu optický senzor, kým nižší model je potrebné pripojiť k hrudnému pásu.

garmin forerunner 02
ZDROJ | Garmin

Zvyšné funkcie sú identické. Najväčšou zmenou oproti starším modelom je až o 44% väčší farebný displej, ktorý tak ponúka pohodlnejšiu prácu so zobrazovanými dátami. Inak hodinky ponúkajú klasické funkcie ako prejdená vzdialenosť, či rýchlosť. Cena za model Forerunner 230 bola stanovená na 300 dolárov, čo zahŕňa aj prídavný pás na meranie srdečného tepu. Model Forerunner 235, ku ktorému pás nepotrebujete bude o 30 dolárov drahší.

 

Pozrite siGarmin vívoactive: ultratenké, multišportové hodinky

Trojicu novopredstavených hodiniek dopĺňa model Forerunner 630, ktorý sa radí už do vyššej triedy. Ponúka síce rovnako veľký displej, ale na rozdiel od menej vybavených bratov je v tomto prípade aj dotykový. Model Forerunner 630 navyše ponúka oveľa viac vecí, ktoré je možné merať, jednou z najväčších zaujímavostí je možnosť merania takzvaného VO2 Max indexu. Tento ukazovatel poskytuje informácie o tom, ako efektívne vaše telo využíva kyslík. Deje sa tak na základe vstupných údajov ako srdečný tep, rýchlosť behu, vek a váha. Táto funkcia navyše dokáže odhadnúť čas behu a doporučí optimálnu dobu oddychu medzi jednotlivými cvičeniami. Cenovka pre model Forerunner 630 sa vyšplhala na 400 dolárov.

https://www.youtube.com/watch?v=Om5HXv58PX4

Všetky nové smart hodinky z dielne Garminu budú dostupné v rôznych farebných kombináciách a na trh sa dostanú do konca roku.

ZdrojGarmin

Komentáre k článku