Garmin predstavil navigáciu Overlander určenú do toho najťažšieho terénu

ZDROJ | Garmin

Navigácia určená pre motoristov má poslúžiť tam, kde iné zlyhávajú. Lokalizovať vás vie pomocou troch služieb, komunikuje so satelitom a pozná takmer všetky táboriská.

Navigácia Garmin Overlander je určená pre motoristických dobrodruhov, ktorých bolí sa voziť po bežných cestách. V navigácii veľmi jednoducho prepínate medzi mapami bežných ciest a off-roadovými cestičkami. Ako bonus ponúka zmapované miesta južnej a severnej Ameriky, ktoré nie sú pokryté signálom.  

https://www.youtube.com/watch?v=yo9rZnu0ou0

Overlander vrámci máp ponúka sklony terénu, kompas, barometer a meria nadmorskú výšku. Nabíjateľná batéria je vstavaná priamo do navigácie, teda ju môžete vybrať z auta použiť v prípade núdze aj ako chodec. Nabitá je do 3 hodín. Výrobca uvádza odolnosť voči prachu IP5X, o vodeodlnosti sa nezmieňuje.

ZDROJ | Garmin

Garmin spolu s navigáciou ponúka softvérové prostredie Garmin Explore, ktoré slúži na plánovanie a mapovanie dobrodružstva. Naplánované trasy alebo body záujmu prenesiete bezdrôtovo do navigácie pomocou vstavanej Wi-Fi. 

ZDROJ | Garmin

Garmin Overlander má 6,95-palcový farebný dotykový displej s rozlíšením 1 024 x 600 pixlov a vstavanú pamäť s veľkosťou 64 GB. Pamäť viete rozšíriť microSD kartou. Váha navigácie je 437 gramov. Vrámci predinštalovaných máp je k dispozícii bohatá databáza kempov a cesty pre 4 X 4.

Pozrite siGarmin rozširuje svoju ponuku o nové Forerunner hodinky

 

Navrhovanie off-road trás vychádza z typu vášho vozidla. Do navigácie, respektíve do Garmin Explore, viete vložiť podrobnosti o aute, s ktorým sa na dobrodružstvo vyberiete. Predídete tak situáciám, ktoré by boli na nad sily vášho vozidla. 

ZDROJ | Garmin

Navigácia si rozumie so satelitným komunikátorom inReach. V prípade potreby viete posielať aj prijímať textové správy, odoslať SOS signál, prípadne sledovať predpoveď počasia, aj keď ste mimo bežné signálové pokrytie. Garmin Overlander je tiež kompatibilná kamerami BC 35, viete súčastne pripojiť až štyri.

ZDROJ | Garmin

Okrem najrozšírenejšieho GPS, Overlander používa tiež GLONASS alebo Galileo. Teda navigovať vás vie naozaj všade. Cena na stránke výrobcu je 699,99 amerických dolárov a doba dodania je do 5 týždňov. 

ZdrojGarmin

Komentáre k článku