Garmin nüviCam LMTHD dá pozor, aby ste nenabúrali

Možno si myslíte, že samostatné navigácie sú už dávno minulosťou, veď tú istú funkciu a za podstatne menej peňazí vyrieši navigácia vo vašom smartfóne. Garmin si však myslí niečo iné a naďalej pracuje na svojich navigáciách. Postupne v nich pribúdajú nové funkcie a zariadenia, ktoré boli určené len na navigovanie sa tak stávajú podstatne inteligentnejšími.

Dôkazom za všetky je napríklad novinka s krkolomným názvom Garmin nüviCam LMTHD. Okrem štandardných možností navigácie totiž pridáva aj zabudovanú kameru. Tá je samozrejme využívaná na zaznamenávanie cesty pred vami, ale pomôže vám aj zabrániť nehode.

Garmin nüviCam LMTHD

POZRITE SI: CES 2014 | Garmin má novú 7“ navigáciu aj s bezdrôtovou kamerou

Integrovaná kamera totiž umožňuje poskytovať varovania pred nebezpečenstvom v reálnom čase. Navigácia vás tak upozorní napríklad na to, ak sa príliš priblížite k autu pred vami.

Aj keď podobné technológie nie sú žiadnou novinkou, väčšinou bývajú súčasťou výbavy podstatne drahších áut. Garmin tak pomocou svojej navigácie nüviCam LMTHD ponúka túto možnosť za priaznivejšiu cenu.

Nová navigácia Garmin nüviCam LMTHD by sa mala do predaja dostať v priebehu júna tohto roku, pričom jej odporúčaná cena je 399,99 USD.

Foto: Garmin

Komentáre k článku