Garmin má nové smart hodinky, vydržia 2 týždne a nezruinujú vás

Spoločnosť Garmin pridala nový model hodiniek do svojho portfólia a zdá sa, že nie sú len povinnou aktualizáciou svojich produktov pred blížiacimi sa Vianocami.

Garmin Instinct majú robustnú a spoľahlivú konštrukciu spĺňajúcu americkú vojenskú normu 810G. Tá zaručuje odolnosť voči teplu, nárazu a vode do 100 metrov. Púzdro je vyrobené z polyméru spevneného vláknami, ktoré dodávajú hodinkám pevnosť.

Sklo displeja je vďaka chemickému zosilneniu odolnejšie voči škrabancom, no jeho vysoký jas zaručuje dobrú čitateľnosť aj na dennom svetle. Silikónový remienok je priedušný, zabezpečí bezpečné držanie na ruke a vďaka novému dizajnu zabráni zachytávaniu nečistôt.

https://youtu.be/QkF0GoHwDss

Hodinky majú rozmery 45 x 45 x 15,3 mm s hmotnosťou 52 g. Monochromatický displej má rozlíšenie 128 x 128 pixelov. V režime Smartwatch vydržia 14 dní, pri zapnutom GPS 16 hodín a v režime šetrenia batérie UltraTrac je to až 40 hodín.

Pozrite siInteligentné hodinky: Ako a podľa čoho si z nich vybrať?

Instinct má bežné funkcie, napríklad budík, stopky, časová synchronizácia GPS, automatický letný čas, časy východu a západu slnka. Nájdeme tu senzory GPS, GLONASS, Galileo, monitor srdcovej frekvencie Garmin Elevate, barometrický výškomer, kompas, akcelometer a teplomer.

ZDROJ | Garmin

Smart funkcie sa dosiahnu spárovaním so smartfónom. Okrem inteligentných upozornení dostane používateľ k dispozícii kalendár, prehľad o počasí, možnosť ovládania hudby, funkcie Nájsť môj telefón a Nájsť moje hodinky, ovládanie fotoaparátu na smartfóne – VIRB. Hodinky spolupracujú so systémami iOS, ako aj Android.

ZDROJ | Garmin

Garmin Instinct majú množsto funkcií na sledovanie aktivity. Počítajú kroky, prejdenú vzdialenosť i poschodia, spálené kalórie, monitorujú spánok aj celodenný stres. Okrem týchto štandardných meraní však hodinky ponúkajú širokú paletu funkcií pre fitness, rekreáciu v prírode, bicyklovanie a plávanie, ktoré sa dajú kombinovať s funkciami školenia, plánovania a analýzy, ako aj meraní srdcovej aktivity.

ZDROJ | Garmin

Garmin Instinct sú outdoorové hodinky, ktoré majú zniesť drsnejšie podmienky a pritom nevyzerajú ako pomôcka pre zváračov. Navyše firma na ne nepripla premrštenú cenovku, za ktoré sa dajú kúpiť špičkové mechanické hodinky, ktoré na cene nestrácajú. Ponúkajú sa v troch farbách (čierna, biela, červená) a kto chce pod vianočný stromček práve tento model, z účtu mu odíde 299,99 dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZDROJ | Garmin

ZdrojGarmin

Komentáre k článku