Garmin má nové hodiny pre herných streamerov, ukážu tep v živom vysielaní

ZDROJ | Garmin

Po špeciálnej verzii Solar majú inteligentné hodinky Garmin Instinct aj ďalšiu edíciu – Esports Edition, tentokrát určenú pre hráčov. Hodinky umožnia prenášať informácie o srdcovej frekvencii priamo do vysielania na Twitchi.

Aj ešporty sú napokon športovými aktivitami a pri niektorých z nich dokonca hráčom výrazne stúpa srdcová frekvencia, typicky pri akčných strieľačkách či hororových tituloch, ktoré počas aktuálneho „spooktobra“ doslova ovládli streamingovú platformu Twitch.

Garmin túto príležitosť vycítil dokonale a práve teraz uvádza na trh nové inteligentné hodinky Garmin Instinct Esports Edition, určené pre „ešportových atlétov a nadšencov“, ale aj pre herných streamerov. Kľúčová je totiž ich schopnosť merať tep a informácie o ňom prenášať vďaka novej aplikácii s príšerným názvom „STR3AMUP!“ prenášať aj priamo do živého vysielania.

Nová edícia sa od tej pôvodnej líši nielen čierno-červeným dizajnom a novou aplikáciou, ale aj špeciálnym športovým režimom „Esports“, ktorý umožní hráčom sledovať a zaznamenávať hladinu srdcovej frekvencie rovnako, ako je tomu pri behu, cyklistike, plávaní a ďalších bežných športoch.

ZDROJ | Garmin

Hodinky sú samozrejme vhodné aj na bežný šport, čomu odpovedá aj ich odolnosť spĺňajúca vojenskú certifikáciu MIL-SRD 810. Garmin Instinct Esports Edition vydržia na jedno nabitie v ešportovom režime až 80 hodín a pri bežnom používaní dokonca až 14 dní.

Pozrite siNové Huawei Watch GT 2 Pro, Watch Fit a FreeBuds Pro. Čo ponúknu a za koľko?

Garmin samozrejme neprišiel s nápadom prenášať do živého vysielania tep hráčov ako prvý. Túto možnosť viac i menej oficiálnou cestou ponúka už niekoľko senzorov, ktoré je možné pripojiť napríklad k programu Pulsoid.

Ak si však nechcete robiť starosti s kompatibilitou a hľadáte jednoduché riešenie pre vaše herné vysielania, Garmin Instinct Esports Edition si už môžete zakúpiť za 300 dolárov bez jedného centa.

ZdrojGarmin

Komentáre k článku