Garmin GLO spojí váš iPhone s ruskými satelitmi

Garmin GLO je nový externý GPS prijímač, ktorý dokáže okrem signálu GPS spracovať aj signál ruského navigačného systému GLONASS, vďaka čomu je presnosť určenia polohy výrazne vyššia! Už sa neschováte…

Garmin GLO je určený pre stroje s operačným systémom iOS, Android, Windows a Mac. Najkrajšou vlastnosťou tohto modulu je to, že dokáže okrem signálu GPS spracovať aj signál ruského navigačného systému GLONASS, vďaka čomu je presnosť určenia polohy výrazne vyššia, rovnako by sa mal poznateľne skrátiť aj čas na zachytenie dostatočného počtu satelitov pre prené určenie polohy. V porovnaní s internými GPS prijímačmi smartfónov a tabletov je vraj lock signálu rýchlejší až o 20% a polohu určuje s prensosťou +/- 3 metre. To je slušné.

Garmin GLO

Načo by mi bola takáto vec, keď už v smartfóne GPS prijímač mám? Napríklad na to, aby vám zabudované GPS-ko nevyšlahalo baterku po dvoch hodinách navigaovania alebo na to, aby vám navigácia šlapala aj na tých blbých miestach bez signálu ako sú úzke ulice s vysokými budovami. Ale Garmin GLO sa zíde aj na to, aby vám po dovolenke neprišiel od operátora vyšší účet, pretože slabé GPS prijímače smartfónov si pri určovaní polohy radi pomáhajú sťahovaním dát.

Primárne je Garmin GLO určený pre iPhone, iPad a placky s operačným systémom Android, ale použiteľný je aj pre navigáciu v notebooku, či už s operačným systémom Windows alebo Mac. Garmin GLO sa k smartfónu alebo tabletu pripája pomocou Bluetooth rozhrania, k notebookom pomocou USB kábla. Zabudovaná 1 100 mAh batéria má výrobcom deklarovanú výdrž 12 hodín.

Garmin GLO

Zopár ďaľších zaujímavých parametrov:

Horúci štart: 3-5 sec.
Teplý štart: 35 sec.
Studený štart: 60 sec.
Aktualizácia polohy: až 10x za sec.
Rozmery: 4,2 x 7,7 x 1,8 cm
Hmotnosť: 309 g

Garmin GLO sa predáva bez navigačného softvéru a odporúčaná predajná cena je 99,90 €. Našiel som ho aj v ponuke známeho obchodu Presne.sk.

Komentáre k článku