Garmin Forerunner 610: dotykový displej už aj v hodinkách

Spoločnosť Garmin poznáme najmä ako producenta prenosných navigácií a softvéru pre smartfóny. Garmin sa však zaoberá aj vývojom hodiniek, ktoré sú určené pre aktívnych športovcov. Kombinácia GPS modulu, softvérového vybavenia, dotykového displeja a pokročilých funkcií pre monitorovanie vašich tréningových pokrokov je presne tým čo vyjadruje najnovší model hodiniek Garmin Forerunner 610.

Garmin Forerunner 610

Ak patríte k aktívnym alebo profesionálnym športovcom, pre ktorých je beh alebo bicyklovanie súčasťou každodenného tréningu, iste poznáte dôležitosť vyhodnocovania jednotlivých parametrov vášho tréningu a ich využitie pre ďalšie zlepšovanie sa vo svojom športe. Meranie času je pritom iba jedným z množstva parametrov potrebných pre správne vyhodnotenie tréningu. Pre získanie ďalších informácií o spálených kalóriách, tepovej frekvencii, počte krokov, prejdenej vzdialenosti a iných parametrov je potrebné využitie sofistikovaných zariadení. Jednou z možností sú aj špeciálne hodinky, ktoré okrem merania času ponúknu niečo navyše. Napríklad nový model hodiniek Garmin Forerunner 610, ktoré vďaka váhe len 72 gramov nebudete počas športu na ruke ani cítiť.

Garmin Forerunner 610

Nový vrcholový model hodiniek Garmin disponuje novinkou v tejto oblasti a to dotykovým monochromatickým displejom s rozlíšením 128 x 128 bodov. Ovládanie až štyroch aktivít naraz tak nikdy nebolo jednoduchšie a intuitívnejšie. Samozrejme v týchto hodinkách nájdete aj integrovaný GPS modul, ktorý využijete pre zaznamenávanie prejdenej vzdialenosti a následné vyhodnocovanie trás vďaka prepojeniu s online službou Garmin Connect. Tréningový efekt zvyšuje integrácia funkcie Virtual Racer, ktorá vás bude vyzývať na prekonávanie vašich rekordov a vy si tak budete istý, že vaše výsledky sa budú neustále zlepšovať. Integrovaný vibračný motorček vás upozorní na dôležité okamihy vášho tréningu a komplexnosť údajov poskytnú údaje o čase, počte krokov, prevýšení, trase, spálených kalóriách alebo pri prepojení s meračom tepovej frekvencie získate informácie aj o tom v akej tepovej frekvencii ste sa v danej fáze tréningu nachádzali. Hodinky Garmin Forerunnej sú napájané nabíjateľnou Líthium-Iontovou batériou a priamo v balení nájdete aj nabíjaciu stanicu. Ak vás nový model hodiniek Garmin zaujal, budete si musieť počkať do druhej polovice tohto roku a prichystať si 349,99 USD (243,03 €), prípadne 399,99 USD (277,75 €) ak si budete chcieť kúpiť hodinky v sete s meračom tepovej frekvencie.

Garmin Forerunner 610

Komentáre k článku