Garmin fenix Chronos sú prvé luxusné športové smart hodinky

Spoločnosť Garmin pozná azda každý. Americký výrobca preslávený hlavne GPS navigáciami všetkých druhov je ale dobre známy aj vďaka výrobe športových hodiniek a gadgetov. Najnovším počinom výrobcu je však model Garmin fenix Chronos, luxusné smart hodinky pre športovcov.

Garmin fenix Chronos 8
ZDROJ | Garmin

Hodinky vyzerajú na prvý pohľad ako klasické analógové hodinky. Chýbajú im však ručičky. Namiesto nich je v kovovom tele zapuzdrený 1,2-palcový plnofarebný Chroma displej. Jeho rozlíšenie však výrobca neudáva.

Pozrite siSmart hodinky Garmin Forerunner 735XT nie sú len pre bežcov

https://www.youtube.com/watch?v=coChRWDarGI

Na ňom sa zobrazujú nielen najrôznejšie zobrazenia hodín, ale aj dôležité informácie z pripojeného smartfónu či prostredia okolo vás.

Samozrejmosťou smart hodiniek je zobrazovanie najrôznejších notifikácií zo smartfónu, s ktorým komunikujú cez appku Garmin Connect.

Garmin fenix Chronos 4
ZDROJ | Garmin

Cez aplikáciu je pritom možné do hodiniek nahrať množstvo ďalších aplikácií a widgetov či nových vzhľadov hodiniek. Vzhľad hodiniek je dokonca možné meniť podľa ľubovôle. Stačí sa pohrať s aplikáciou Facelet.

Garmin fenix Chronos
ZDROJ | Garmin

Cez aplikáciu je taktiež možné sledovať celodennú aktivitu, nechať sa trénovať či zdieľať výsledky na sociálne siete. Zo športov nechýba beh, bicyklovanie, plávanie, SUP, golf a mnohé ďalšie. Samozrejmosťou je ale sledovanie krokov, spálených kalórií, spánku či oddychu.

Garmin fenix Chronos 5
ZDROJ | Garmin

Nechýba však ani Garmin Elevate snímač srdcového tepu v spodnej strane hodiniek. Vďaka tomu budete vedieť počas celého dňa, kto alebo čo vám dvíha pulz. Ak snímaču ale neveríte, hodinky sú schopné sa spojiť s hrudníkovým meračom.

V hodinkách je zabudovaný aj GPS/GLONASS pozičný modul, ktorý používa viacsmerovú anténu EXO. Vo výbave nechýba ani výškomer, barometer či elektronický kompas.

Garmin fenix Chronos 6
ZDROJ | Garmin

RECENZIAGarmin Varia – ako prežiť na bicykli aj v meste

Výrobca udáva, že zabudovaná batéria vo vnútri (kapacitu nepoznáme) vydrží týždeň v režime hodiniek, 25 hodín v UltraTrac režime, v režime so zapnutým GPS ale len 13 hodín.

Hodinky Garmin fenixh Chronos sú odolné voči vode, výrobca udáva odolnosť na úrovni 10 ATM (100 metrov).

Garmin fenix Chronos 7
ZDROJ | Garmin

V predaji budú tri verzie hodiniek. Najdrahšia verzia je z brúseného titánu s náramkom taktiež z titánu. Druhá, lacnejšia verzia je z nehrdzavejúcej 316L ocele, tretia verzia je z nehrdzavejúcej ocele a koženého náramku.

Každá z verzií má v balení aj silikónový športový náramok, ktorý je možné rýchlo vymeniť za ten pôvodný. Ceny začínajú na sume 900 USD a končia na sume až 1 500 USD.

Garmin fenix Chronos 3
ZDROJ | Garmin

ZdrojGarmin

Komentáre k článku