Garmin Fenix 6 prinášajú solárne nabíjanie

ZDROJ | Garmin

Garmin predstavil nový rad GPS hodiniek Fenix 6. Tentokrát pripravil viac variánt v rôznych prevedeniach a tiež zaujímavé prémiové verzie. Vybrať by si mal každý, kto hľadá pekné, štýlové a zároveň odolné hodinky.

recenziaGarmin fénix 6S – elegancia aj pre športovcov

Značku Garmin netreba zvlášť predstavovať. Je na trhu už dostatočne dlho, aby o svojej kvalite presvedčila množstvo používateľov. Na konci leta prichádza firma s novou ponukou hodiniek, ktorá poteší fanúšikov pekným dizajnom a dlhšou výdržou na jedno nabitie.

ZDROJ | Garmin

Garmin prináša modely Fenix 6, 6S a 6X v edícii Sapphire, ktorá zabezpečí povrch pred poškriabaním. Sú na výber až v troch veľkostiach: 42 mm, 47 mm a 51 mm. Verzia Fenix 6S má 1,2“ (240 x 240p), Fenix 6 1,3“ (260 x 260p), 6X má 1,4-palcový displej (280 x 280p). Chráni ich Gorilla Glass 3, resp. zafírové sklíčko (za príplatok).

Všetky modely sú vodotesné do 100 metrov (10ATM), treba mať však na pamäti, že ide o deklarovanú hĺbku, platí teda pre laboratórne podmienky v ideálnom prostredí.

Garmin udáva výdrž batérie v režime smartwatch 9 dní (42 mm model), 14 dní (47 mm model) alebo 21 dní (51 mm model). Všetky verzie majú 32 GB internú pamäť.

Pozrite siGarmin má nové smart hodinky Garmin fénix série 5

Garmin ponúka nové telá z ružového zlata, farby v odtieni sivej alebo šampanského. Používatelia majú na výber nylonové remienky s množstvom rôznych farebných verzií.

Model Fenix 6X Pro Solar sa dokáže vďaka technológii Power Glass dobíjať pomocou slnečnej energie a predĺžiť tak vydrž batérie o tri dni. Umožňuje to priehľadná solárna šošovka. Cena tohto modelu je raz tak väčšia ako pri základnej verzii, čo robí presne 1 149,99 dolárov.

ZDROJ | Garmin
ZDROJ | Garmin

Séria Fenix 6 má nový nástroj Power Manager. Zobrazuje úroveň nabitia batérie nielen v percentách, ale aj v dňoch a hodinách, čo je oveľa lepšia informácia o tom, ako dlho dokážu hodinky vydržať bez nabíjania.

Pozrite siInteligentné hodinky: Aká je ich skutočná hodnota a využitie?

Power Manager zobrazí aj ďalšie informácie o spotrebe, napríklad koľko „žerie“ monitor srdcového rytmu alebo GPS. Výborná funkcia, ktorú by mohli používať aj iné značky. V prípade potreby si môžu používatelia zvoliť niektorý zo šetriacich režimov, deaktivujú vybrané senzory a predĺžia výdrž batérie.

Funkcia PacePro poteší športovcov, dokáže v reálnom čase pomáhať pri tréningu. Pri joge ukáže aplikácia cieľové tempo, skutočné tempo alebo čas do splnenia cieľa.

ZDROJ | Garmin

Lyžiari ocenia pridané mapy z lyžiarskych stredísk celého sveta, dajú sa bezplatne stiahnuť z aplikácie. Mapy golfových ihrísk prešli inováciou, sú plnofarebné a ukážu vzdialenosť k prednej, strednej a zadnej časti každej jamky.

Celá séria Fenix 6 má samozrejme aj funkcie z predchádzajúcich generácií, ako sú Garmin Pay na bezkontaktné platby, nástroje na sledovanie fitness cvičení, notifikácie zo smartfónu, podporu Amazon Music, Deezer, Spotify a iHeartRadio.

ZDROJ | Garmin

Všetky nové modely majú senzor kyslíka v krvi Pulse Ox, predtým bol k dispozícii iba na prémiovom modeli Fenix 5 Plus.

Ako vidíte, novinky majú čím zaujať a presvedčiť aj nerozhodných záujemcov. Cena hodiniek nie je najnižšia, no ich majiteľ dostane prvotriedny výrobok, ktorý ho bude sprevádzať v dobrom aj zlom (počasí). Nový rad začína na 599 dolároch za základný 42 mm model Fenix 6S.

ZdrojGarmin

Komentáre k článku