Garmin Edge 820 a Explorer 820 – vynovené duo pre cyklistov

ZDROJ | Garmin

Garmin predstavil nové cyklopočítače Garmin Edge 820 a Edge Explorer 820. Novinky sú určené pre náročnejších cyklistov, no ich funkcie ocenia aj bežní používatelia.

Novinky sú vybavené 2,3″ dotykovým displejom, na ktorom vidieť všetky potrebné informácie, vrátane mapových podkladov pre cyklistov. Displej je pritom možné ovládať aj v rukaviciach.

https://www.youtube.com/watch?v=mNNJc0l9h2c

Oba modely sú pritom kompatibilné s Garmin Varia systémom na pripojenie najrôznejších gadgetov s logom Garminu, napríklad aj takými okuliarmi Varia Vision.

RECENZIAGarmin Varia Vision – náhľadový displej pre cyklistov

Vyšší model, Edge 820 je navyše vybavený aj modulom ANT+ pre pripojenie ďalších šikovných gadgetov aj od výrobcov tretích strán ako monitor srdca, dýchania apod.

Garmin Edge 820
ZDROJ | Garmin

Samozrejmosťou je pripojenie so smartfónom a appkou Garmin Connect IQ pre združovanie všetkých údajov o tréningu. Čerešničkou je zdieľanie polohy pre ostatných cyklistov v skupine cez tzv. GroupTrack.

https://www.youtube.com/watch?v=FaLkTXtG_Z4

Novinky budú v predaji na americkom trhu už o pár dní, na ostatných trhoch by sa mali objaviť v priebehu leta. Cena nižšieho modelu začína na sume 350 USD, model Edge 820 by mal stáť necelých 400 USD.

V predaji má byť aj balíček za 500 USD, ktorý bude obsahovať nielen model Edge 820, ale aj merať rýchlosti, kadencie a snímač tepu.

Garmin Edge Explorer 820
ZDROJ | Garmin

ZdrojGarmin

Komentáre k článku