Garmin DriveSmart 65 – vstavaná navigácia s hlasovou asistentkou Alexa

ZDROJ | Garmin

Najznámejší výrobca navigačných systémov, Garmin, predstavil novinku v podobe hlasom ovládanej vstavanej navigácie Garmin DriveSmart 65.

Nová navigácia je vybavená hlasovou asistentkou Amazon Alexa. Vodičovi tak stačí zadať otázku alebo príkaz a inteligentná navigácia sa postará o zvyšok.

ZDROJ | Garmin

Pozrite siGarmin rozširuje svoju ponuku o nové Forerunner hodinky

Okrem príkazu nájsť konkrétnu cestu alebo najbližšie parkovisko, vám môže DriveSmart 65 pustiť vašu obľúbenú skladbu či povedať vám predpoveď počasia. Tiež si môžete vytvoriť zoznam úloh, ktoré musíte splniť. Treba pripomenúť, že Amazon Alexa je už teraz dostupná v niektorých autách a systémoch.

Výhodou je aj integrácia recenzií z populárnych cestovateľských služieb ako TripAdvisor a Foursquare. V prípade, že budete hľadať najlepšiu miestnu reštauráciu podľa Tripadvisor rebríčka, Garmin spolu s Alexou vám v tom pomôžu.

Nevýhodou služby môže byť nutnosť prepojenia so smartfón aplikáciou Garmin Drive app. Iba tak sa bude dať prepojiť funkcia Alexy s navigáciou.

Cena novej navigácie je 299 dolárov. Je pozoruhodné, že spoločnosť Garmin sa rozhodla uviesť na trh navigáciu v dobe smartfónov a v dobe, keď sa firma viac venuje inteligentným hodinkám.

Pozrite siGarmin predstavil navigáciu Overlander určenú do toho najťažšieho terénu

Spoločnosť Garmin tiež pridáva nové vylepšenia pre satelitné ručné navigácie ako napríklad podpora pre TopoActive Mapy a systém Galileo. Zároveň tieto navigácie dostávajú vylepšený kompas.

ZDROJ | Garmin

Novinkou je aj navigátor GPSMAP 66i, vlajková loď medzi ručnými navigáciami, ktorá dostáva podporu pre InReach satelitnú technológiu. Okrem možnosti satelitnej komunikácie, umožňuje GPSMAP 66i posielať správy a SOS signál v prípade núdze. Taktiež nechýbajú topografické mapy a displej, ktorý sa ľahko číta aj pod priamym slnkom.

ZDROJ | Garmin

Výdrž batérie je 35 hodín na jedno nabitie. Cena tejto navigácie je 599 dolárov a novinka bude k dispozícii v priebehu tohto mesiaca.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojGarmin

Komentáre k článku