Garmin Drive je nová séria navigácií so zaujímavými bezpečnostnými funkciami

ZDROJ | Garmin/Business Wire

Garmin ukazuje, že bežné tzv. PND navigácie ešte stále majú čo povedať. Ak nemáte navigáciu zabudovanú v aute, rozhodne vás nová séria navigácií Garmin Drive zaujme. Prinášajú najmä množstvo upozornení pre bezpečnejšiu jazdu. Novinky totiž dokážu varovať pred ostrými zákrutami, železničnými priecestiami, vstupom do jednosmerných ulíc a podobne. Nechýbajú varovania pred rýchlostnými kamerami ako aj dopravnými zápchami a dokonca vám navigácie odporučia aj odpočinok pri dlhých trasách.

https://youtu.be/lRvghABBKDI

Už v najdostupnejšej verzii navigácií s označením Garmin Drive máte dokonca predinštalované POI body z Foursquare. Novinkou sú tzv. Garmin Real Directions, trasy počas ktorých vás navigácia informuje podľa významných pamiatok, budov či križovatiek. Vybavenejší model Garmin DriveSmart pridáva konektivitu a spoluprácu so smartfónmi, môžete si tak na displeji navigácie nechať zobraziť SMS správy či pomocou navigácie telefonovať vďaka Bluetooth. Výhodou je, že cez dátové spojenie smartfónu získavate aj dáta o reálnej situácii na ceste, počasí a môžete využívať rôzne Garmin aplikácie.

garmin_drive_2
ZDROJ | Garmin/Business Wire

Vybavenejší model Garmin DriveAssist pridáva aj kameru. Tá môže zaznamenávať trasu, čo sa hodí v prípade kolízie. Dokonca s novou funkciou Garmin Real Vision vidíte reálny pohľad na okolie v cieli vašej cesty. Výhodou integrovanej kamery je aj jej využitie na systém sledovania jazdného pruhu, upozornenie na čelný náraz ako aj „Go“ funkcia, vďaka ktorej viete, že kolóna pred vami sa začala hýbať.

https://youtu.be/qZULhJgWkmQ

Top modelom je Garmin DriveLuxe, ktorý prináša dokonca kovový dizajn. Má magnetický držiak a prichádza aj s funkciou HD Digital Traffic, čo je mimoriadne častá aktualizácia dopravnej situácie každých 30 sekúnd, vďaka čomu by ste sa dostatočne skoro mali vyhnúť zápcham. Nové kamery by mali na trh doraziť v prvom štvrťoku 2016 za ceny od 129,99 do 349,99 dolárov. Pravdepodobne sa ich dočkáme aj na Slovensku, i keď nie všetky funkcie budú u nás plne podporované.

https://youtu.be/SRUcpd-BJ_I

ZdrojGarmin

Komentáre k článku