Garáž pre Tesla Cybertruck, Cybunker, je modulárna jednotka z budúcnosti

ZDROJ | LARS BÜRO

Dizajnov inšpirovaných Tesla Cybertruck sme za poslednú dobu videli nepreberné množstvo. Agentúra LARS BÜRO však išla za všetky možné hranice a ponúkla rovno akýsi dom z budúcnosti inšpirovaný picku-upom z dielne Elona Muska.

New Yorská agentúra LARS BÜRO, ktorá sa opisuje ako agentúra dizajnu, výskumu a vizualizácie, zareagovala na správy o tom, že Tesla Cybertruck by sa nemusel vojsť do tradičnej garáže. Agentúra tak navrhla, vizualizovala a na svojich stránkach predstavila Cybunker.

ZDROJ | LARS BÜRO

Inšpirácia dizajnom futuristického pick-upu je jasná na prvý pohľad. Agentúra však pri svojom návrhu reaguje na očakávaný Tesla nákladiak nie len tu. Cybunker je totiž okrem tradičnej garáže aj akýsi Hi-Tech sklad, sekundárna obytná jednotka, či riešenie na prežitie v extrémnych podmienkach.

Konštrukcia je z tuhej oceľovej monokok štruktúry. Dizajnéri tvrdia, že vďaka tvaru má vhodné aerodynamické vlastnosti aj do tých najtemnejších podmienok. O aerodynamike samotného Tesla Cybertruck sme tiež písali. Prekvapivo na tom nie je až tak zle, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

ZDROJ | LARS BÜRO

Okrem odolnej konštrukcie je futuristický modulárny multifunkčný bunker tiež vybavený kompletnou infraštruktúrou, ktorá má zabezpečiť absolútnu sebestačnosť. Zaujímavo znie energetický okruh, z ktorého sa vie nespotrebovaná energia vrátiť späť do batérií.

ZDROJ | LARS BÜRO

Interiér futuristického zariadenia je rozdelený na dve časti. Predná časť s plochou 55 metrov štvorcových primárne slúži ako garáž vhodná aj pre nadrozmerné vozidlá, teda Tesla Cybertuck. Ak by ste Cybunker používali v nehostinnom prostredí, garáž sa dá zmeniť na priechodnú časť, ktorá ochráni obytnú časť interiéru pred nepriaznivými vonkajšími podmienkami.

Samotná časť, ktorá je vyhradená ako hlavný priestor má takmer 170 metrov štvorcových a je absolútne prispôbiteľná potrebám využitia. Teda dá sa upraviť ako byt, sklad, pokračovanie garáže, výskumná stanica alebo núdzové ubytovanie.

ZDROJ | LARS BÜRO

Okná sú v spojení s Tesla Cybertruck pomerne citlivá téma, no LARS BÜRO tvrdia, že ich riešenie na Cybunker sú okná z pancierových skiel. Z toho sú aj svetlíky. Vďaka týmto skleným plochám je hlavná časť kompletne osvietená prirodzeným denným svetlom.

ZDROJ | LARS BÜRO

Mozgom návrhu je akási matičná doska, na ktorú je napojené všetko, čo akýmkoľvek spôsobom robí z Cybunkru smart riešenie. Teda počítačový systém, cisterny, čerpadlá alebo batéria. Tá sa dokáže nabíjať zo solárnych panelov umiestnených na streche zariadenia.

ZdrojLARS BÜRO

Komentáre k článku