GameTrack – urobte si poriadok vo vašej hernej knižnici

Výpredaje na Steame, balíky z HumbleBundle, knižnica bezplatných hier z členstva PlayStation Plus… Aj takto sa dá vybudovať knižnica hier, ktorá potom iba zapadá prachom. Aplikácia GameTrack vám pomôže tento prach utrieť a dohnať vaše herné resty.

Aplikácia GameTrack sa sústredí na tri hlavné aspekty budovania hernej knižnice. V prvom rade je to sledovanie vašich herných restov, teda zoznamu hier, ktoré ste rozohrali ale ešte stále nedohrali. Následne je to archív, do ktorého si pridáte dohrané alebo definitívne opustené hry a nakoniec zoznam prianí, kde môžete sledovať pripravované tituly.

GameTrack stavia na videohernej databáze IGDB (Internet Game Database – obdoba filmovej databázy IMDB), z ktorej si môžete do aplikácie importovať váš herný profil. Aplikácia sa však okrem toho dokáže synchronizovať aj s hernými službami Steam, PlayStation Network a Xbox Live. Nintendo Switch Online vo výbere chýba, pravdepodobne kvôli chýbajúcemu API. Hry z tejto platformy si však môžete pridať do knižnice manuálne cez tlačidlo “+”.

Tituly z týchto služieb sa importujú do aplikácie, no váš progres v nich si už budete musieť nastaviť sami. Ak budete mať na túto činnosť dosť času a trpezlivosti, v aplikácii si môžete urobiť pekný prehľad o tom, ako ste na tom s vašou hernou knižnicou. Dohrané hry môžete presunúť do archívu a ohodnotiť ich, vďaka čomu ich budete môcť jednoducho odporúčať priateľom.

V záložke Statistics sa môžete pozrieť na vaše herné štatistiky, ako napríklad počet hier dokončených za jednotlivé mesiace v roku, zobrazenie hier podľa hodnotení alebo zobrazenie percentuálneho podielu jednotlivých herných platforiem vo vašej knižnici. V tomto prípade som ale narazil na problém, že aplikácia nesprávne označila 99 % hier z konzoly PlayStation 3 ako hry z novšej konzoly PlayStation 4.

Samotná aplikácia GameTrack je úplne bezplatná, no existuje v nej aj doplnkový balík za 2,29 €, ktorý vám umožní zmeniť si farby aplikácie, zobrazenie knižnice a ikonu aplikácie. Sú to drobnosti, no zároveň ide o nenútený spôsob, akým môžete podporiť jej vývojára. Ten sa o aplikáciu stará pravidelnými aktualizáciami, ktoré prinášajú nové funkcie a potrebné opravy.

GameTrack84%

Veľkosť:
45,3 MB
Platforma:
iOS 12.0
Cena:
0,00 €

Aplikácia GameTrack pomôže hráčom urobiť si poriadok v ich hernej knižnici, restoch a zozname prianí na akejkoľvek hernej platforme úplne bezplatne.

ZdrojGameTrack

Komentáre k článku