Game Dev Tycoon – vybudujte si vlastnú hernú spoločnosť

Niekto chcel byť ako dieťa smetiarom a niekto chcel vyvíjať hry. Hra Game Dev Tycoon vám umožní splniť si ten druhý sen, pričom zrejme zistíte, že to vôbec nie prechádzka ružovou záhradou.

https://youtu.be/bO0_jUKFh2U

Na začiatku hry Game Dev Tycoon sa ocitnete v osemdesiatych rokoch,  kedy na trhu vládla platforma PC a „Govodore G64“. Vy, ako jediný vývojár vo vašej spoločnosti, sedíte zrejme v garáži rodičov a vašou úlohou je vytvoriť vašu prvú hru. Akú platformu si vyberiete? Aký žáner to bude? Bude to textová hra, alebo hra s 2D grafikou? Koľko času venujete príbehu? Bude to na úkor kvality dizajnu levelov?

To všetko rozhoduje o konečnej kvalite vašej hry, o výsledkoch recenzií a samozrejme nakoniec aj predajných výsledkoch. Ak budú vaše hry kvalitné, váš rozpočet bude rásť a neskôr sa presuniete aj do vlastnej kancelárie, kde môžete usadiť aj nových kolegov.

Pozrite siXbox One X – aká je najvýkonnejšia konzola na svete?

Ak sa vám naopak zopár hier za sebou nevydarí, ľahko skrachujete. Popri vývoji hier si môžete privyrábať programátorskými zákazkami či vývojom hier pre iné spoločnosti.

Ako postupuje čas, na trh nastupujú platformy ako TES, Playsystem 2, MBox 360 a neskôr ak grPhone či gPad. Vyvinúť si môžete dokonca aj vlastnú konzolu. Od 2D grafiky prejdete k 3D grafike, ktorú budete vylepšovať, k tomu budete pridávať kvalitnejší zvuk či vytvárať prepracovanejší príbeh. Treba kráčať s dobou, inak vás prevalcuje konkurencia.

Počas budovania vašej hernej spoločnosti sa stretnete s pirátmi, získate fanúšikov, vytvoríte si vlastný herný engine a nebudete stíhať termíny. To všetko odpovedá realite herného vývoja, no Game Dev Tycoon nie je perfektný simulátor reality.

Pozrite siRollerCoaster Tycoon Classic – legendárny simulátor zábavných parkov je späť

Po chvíli zistíte, ako nastaviť parametre hry, aby ste uspeli u recenzentov a aj na trhu. Po niekoľkých hodinách sa dostanete na vrchol trhu, odkiaľ sa vám už do krachu nepodarí dostať len tak a vy už nebudete mať kam rásť.

Game Dev Tycoon je skvelá zábava na niekoľko hodín, no po krátkej dobe už nebudete mať žiadnu motiváciu v hre pokračovať a ani začínať príbeh odznova. Znamená to, že túto hru neodporúčame? To rozhodne nie, Game Dev Tycoon je aj napriek svojej krátkej kampani kvalitná hra, ktorá stojí za kúpu. Aktuálne si Game Dev Tycoon môžete kúpiť na Windows, Mac, Linux a iOS. Verzia pre Android by mala prísť už o mesiac.

Game Dev Tycoon80%

Veľkosť:
172 MB
Platforma:
iOS 9.1 alebo vyšší
Cena:
5,49 €

Game Dev Tycoon vám umožní vyskúšať si, aké by bolo založiť si herné štúdio v 80. rokoch. Vybudovať si vlastnú firmu nie je jednoduché, no ak sa vám podarí nájsť recept na kvalitné hry, spoločnosť prevediete až do súčastnosti. Takýto recept našli aj vývojári z Greenheart Games.

Komentáre k článku