Game Builder vám umožní vytvárať hry aj bez programovania

ZDROJ | Google

Experimentálna divízia Area 120 spoločnosti Google vytvorila jednoduchý program Game Builder pre Windows a macOS, ktorý umožní vytvárať hry aj bez znalosti programovania a práce s 3D modelmi.

Stavali ste si už niekedy v hre dom, zábavný park alebo mesto? Ak áno, tak iste viete, že nejde o žiadne náročné činnosti. Rovnako jednoduchá má byť tvorba hier v programe Game Builder. Svet tvoríte pomocou jednoduchého editora, akoby ste hrali Minecraft, alebo akúkoľvek “tycoonovku”.

ZDROJ | Google

Čo je na tom najlepšie, Game Builder má v sebe natívne zabudovaný multiplayer, respektíve možnosť kolaborácie s priateľmi cez internet. Spoločne tak môžete vytvárať hry ešte rýchlejšie. Nemusíte pri tom napísať ani riadok kódu. Pokyny pre hru totiž vytvárate pomocou kartičiek.

Pozrite siBudú Google Mapy postrachom pre taxikárov?

Ak by vám ponúkané kartičky nestačili, v Javascripte si môžete vytvárať vlastné kartičky. Editor kódu je pritom “živý” a všetok kód, ktorý doň napíšete, sa okamžite pretaví do hry aj bez kompilovania.

Pokiaľ ide o 3D objekty do hry, ani s tými si nemusíte robiť ťažkú hlavu. Google ponúka tisícky 3D modelov vo svojom bezplatnom obchode Google Poly, z ktorého ich môžete priamo importovať do programu Game Builder. Program dokonca podporuje Steam Workshop a tak si doň môžete cez Steam sťahovať hry, ktoré vytvorili ostatní používatelia.

Game Builder si môžete stiahnuť cez Steam bezplatne, pričom vám k jeho fungovaniu bude stačiť aj relatívne slabý hardvér. V prípade Windowsu je to minimálne procesor Intel Core 2 Duo, aspoň 4 GB RAM a karta s podporou DirectX 10 a 512 MB VRAM. Na macOS budete potrebovať aspoň OS X 10.11 El Capitan alebo novší, 1,80 GHz procesor, 4 GB RAM a 512 MB VRAM. Treba však myslieť na to, že ide o Early Access titul a tak v ňom ešte môžete naraziť na chyby.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku