Game Awards 2019 – nový Xbox a tiež prvá hra pre PlayStation 5

ZDROJ | Game Awards

Herné ocenenia Game Awards okrem vyhlásenia víťazov, priniesli množstvo zaujímavých oznámení. Okrem prvej hry na chystanú konzolu PlayStation 5, sa ukázal aj nový Xbox.

Čo sa týka samotných ocenení, tak hrou roka sa stal titul Sekiro: Shadows Die Twice, no niekoľko ocenení obdržala aj hra Death Stranding. Najzaujímavejšou časťou večera ale boli oznámenia noviniek.

Rok 2020 sa bude niesť v znamení nových herných konzol. Herná konzola PlayStation 5 bola oznámená pred pár mesiacmi a aj keď bližšie detaily stále nie sú známe, mali sme možnosť vidieť prvý herný titul.

Xbox Series X

Jedno z najväčších oznámení tohtoročných Game Awards bolo predstavenie nového Xboxu. Dočkáme sa ho už budúci rok na Vianoce. Najväčšou zmenou je určite dizajn, ktorý pripomína skôr počítač než hernú konzolu. Konzola ponúka 4-krát vyšší výkon než Xbox One X a tiež bude podporovať 8K hranie.

Hellblade 2

Pokračovanie série Hellblade je prvou oznámenou hrou na novú konzolu Xbox Series X. Prvý trailer, ktorý je zaznamenaný v engine hry ukazuje, že pôjde o graficky-nádherný počin.

Godfall

Prvá oznámená hra, ktorej sa dočkáme na novej konzole PlayStation 5. Za hrou stojí štúdio Gearbox, ktoré má sa svedomí úspešnú dériu Borderlands. Godfall sa bude odohrávať vo fantasy svete a pôjde o sekačku z pohľadu tretej osoby.

Ghost of Tsushima

Nový trailer na exkluzivitu pre aktuálnu konzolu PlayStation 4. Hra, na ktorú sa môžu tešiť všetci fanúšikovia feudálneho Japonska. Hry by sme sa mali dočkať už na budúci rok v lete.

Prologue

Nový projekt od tímu, ktorý stojí za populárnou multiplayerovou hrou PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG). Z prvého traileru zatiaľ ale nevieme povedať, o čo presne pôjde.

Cyberpunk 2077 – hudba

Očakávaný titul od poľského CD Project, ktoré nám v minulosti prinieslo Zaklínača, ukázalo nový trailer, v ktorom sa venuje hudbe, ktorú budeme mať možnosť v hre počuť.

Komentáre k článku