Gallery Go – inteligentná galéria, ktorá ušetrí vaše mobilné dáta aj pamäť

Google vzal svoju mobilnú aplikáciu služby Fotky Google, odstránil z nej nepotrebné funkcie a prispôsobil ju pre používanie bez pripojenia k internetu. Výsledkom je aplikácia Gallery Go, ktorá je primárne určená pre rozvojové trhy.

Aplikácia Gallery Go bola oficiálne predstavená včera na udalosti Google for Nigeria. Nie je to náhoda, aplikácia je špeciálne prispôsobená pre krajiny, v ktorých väčšina obyvateľov nemá prístup k mobilnému internetu, alebo sú dáta v dostupnej sieti veľmi drahé.

Aplikácia Gallery Go je preto do maximálnej miery odľahčená, v smartfóne zaberá iba 10 megabajtov a funguje aj bez pripojenia k internetu. Nie je to však iba “hlúpa” galéria fotografií. Do týchto 10 megabajtov sa spoločnosti Google podarilo zabaliť inteligenciu služby Fotky Google, ktorá sa stará o automatickú organizáciu fotografií podľa obsahu a instantnú úpravu fotografií jedným tlačidlom.

Gallery Go automaticky každú noc triedi všetky fotografie do niekoľkých skupín; Ľudia, Selfie, Príroda, Zvieratá, Dokumenty, Videá a Filmy. V rámci kategórie Ľudia dokáže aplikácia automaticky rozpoznať tváre, vďaka čomu môžete okamžite nájsť fotografie, na ktorých sa nachádzajú vaši blízky. V Európskej únii však z dôvodu ochrany osobných údajov táto funkcia nie je aktívna.

ZDROJ | Google

Čo však funguje, je automatická úprava fotografií stlačením jedného tlačidla. Nástroj primárne upravuje jas a farebnosť fotografií, no hneď vedľa je k dispozícii aj tlačidlo Upraviť, pod ktorým sa ukrýva možnosť aplikácie vlastných filtrov, otočenia fotografie alebo jej orezania.

Aj keď aplikácia Gallery Go vychádza z cloudovej služby Fotky Google, fotografie a videá s ňou nesynchronizuje. Namiesto toho ponúka podporu pre SD karty, na ktoré je možné jednoducho fotografie a videá v prípade plnej pamäte premiestniť, prípadne takýmto spôsobom ich zdieľať s ďalšími osobami.

Gallery Go je ďalšia z radu aplikácií, ktorými chce Google sprístupniť svoje služby a produkty používateľom v menej rozvinutých krajinách sveta. Prístupná je však celosvetovo a stiahnuť si ju môže ktokoľvek, kto vlastní smartfón s operačným systémom Android 8.1 alebo novším. Ak teda vlastníte menej výkonný smartfón s menšou pamäťou a neprekáža vám obmedzená funkcionalita, aplikácia Gallery Go vám môže výrazne pomôcť.

Gallery Go92%

Veľkosť:
10 MB
Platforma:
Android 8.1 alebo novší
Cena:
0,00 €

Gallery Go prináša tie najlepšie funkcie aplikácie Fotky Google v podstatne menšom balení, čím dokáže ušetriť miesto vo vašom smartfóne, aj vaše mobilné dáta.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku