Samsung Galaxy Xcover 4 – odolný a lacný smartfón s Android 7.0 Nougat

ZDROJ | Samsung

Firma Samsung predstavila pokračovanie svojho odolného smartfónu, Samsung Galaxy Xcover 4, ktorý ponúkne najnovší Android ale aj kvalitnú odolnosť.

RECENZIASamsung Galaxy Xcover 4 – vylepšený borec do každého terénu

Na čelnej strane telefónu nájdete 5″ TFT displej s rozlíšením 1 280 x 720 pixelov. Nad displejom nájdete 5 Mpx webkameru a zo zadnej časti nájdete 13 Mpx fotoaparát. Ten mohol byť určite aj lepší, keďže sa jedná o Samsung, no zdá sa, že odolného smartfónu, ktorý by prišiel s kvalitným fotoaparátom, sa tak skoro nedočkáme.

Pozrite siArchos 50 Saphir – dobrá cena a vysoká odolnosť

Telefón sa ovláda cez hardvérové tlačidlá podobne ako u CAT S60. Celý smartfón je však chránený pogumovaným materiálom odolným voči pádom.

Na Galaxy Xcover 4 nájdete aj špeciálne aktívne tlačidlo Xcover. Smartfón môžete pripojiť k LTE a podporuje tiež NFC. Veľkou výhodou je, že sa jedná asi o prvý odolný smartfón s podporou najnovšieho Androidu 7.0 Nougat.

ZDROJ | Samsung

Pozrite siCAT S60 po piatich mesiacoch v Rusku. Prežil to?

Z ostatných špecifikácií disponuje aj solídnou 2 800 mAh batériou. Smartfón bude vážiť 172 gramov, čo je síce viac než bežné telefóny, no odolná konkurencia ako CAT S60 či ARCHOS 50 Saphir váži viac ako 220 gramov.

Hlavným ťahákom smartfónu budú certifkáty IP68 a vojenský certifikát MIL-STD 810G. Chránený tak budete pred vodou do hĺbky 1,5 metra po dobu 30 minút a tiež proti nárazom, vysokým, nízkym teplotám či pádom.

Čo sa týka výkonu, Xcover 4 disponuje štvorjadrovým procesorom s taktom 1,4 GHz, 2 GB RAM a 16 GB úložiskom, ktoré sa však dá rozšíriť o microSD kartu.

Ak vás odolný smartfón Samsung Galaxy Xcover 4 zaujal, kúpiť sa bude dať už v apríli v čiernom spracovaní za prijateľnú cenu 259 eur. Čo myslíte, kúpili by ste si tento unikátny smartfón? Pre bezpečnostné zložky či nešikovných ľudí, ktorým smartfón častokrát padá je to jasná voľba.

ZDROJ | Samsung

Pozrite siCat S60 – odolná tehla s termokamerou

ZdrojSamsung

Komentáre k článku