GAC ENTRANZE – rodinný elektromobil budúcnosti?

ZDROJ | GAC

Čínska automobilka GAC Motor priniesla na tohtoročný autosalón v Detroite konceptový elektromobil ENTRANZE, ktorý kombinuje ekologickosť s pohodlím pre 7-členné rodiny.

Kým sa väčšina automobiliek aktuálne sústredí najmä na športové elektromobily, čínsky GAC priniesol na 2019 North American International Auto Show v Detroite koncept ENTRANZE so sedením v zostave 3+2+2 pre viacpočetné rodiny.

ZDROJ | GAC

Okrem elektrického pohonu je ENTRANZE ekologický aj vďaka tomu, že je až z 90 % vyrobený z environmentálne nenáročných a udržateľných materiálov. To však samozrejme neznamená, že cestujúci nebudú mať v interiéri pohodlie. O to sa postará nie len dizajn používajúci útulné materiály, ale aj zahnuté displeje určené pre ovládanie vozidla a zábavu.

ZDROJ | GAC

Samozrejmosťou je aj dotykový infotainment systém pre vodiča doplnený o Head-up displej a hlasové ovládanie pre kontrolu určitých častí vozidla bez toho, aby musel vodič spustiť zrak z vozovky. Fakt, že ide o rodinné auto, podtrhujú aj výklopné bočné panely, ktoré je možné použiť ako lavičku pri posedení v prírode.

https://youtu.be/SQl9mwCLWMw

Pozrite siAutonómne autá – väčšia zmena, než sme čakali

GAC Motors sa pri tvorbe tohto konceptu sústredilo najmä na americký trh, kde automobilka oficiálne vstupuje tento rok. Výskumné stredisko automobilky pre americký trh bude sídliť v meste Michigan, pričom toto stredisko zároveň prepojí existujúce pobočky v Kalifornii a v Číne.

ZDROJ | GAC

GAC ENTRANZE je v tomto momente iba koncept, ktorý sa v tejto podobe určite nedostane na cesty, teda minimálne nie v dohľadnej dobe. Môžeme však predpokladať, že ENTRANZE poslúži ako predloha pri vytváraní produkčných modelov, ktorými chce automobilka zaujať na americkom trhu.

ZdrojGAC,CleanTechnica

Komentáre k článku