Fusion – nový úspešný krypto-projekt na obzore?

Kryptomeny zažívali posledných pár týždňov prudké pády. Napriek tomu prebiehali ponuky coinov, tzv. ICO na vyzbieranie financií. Jeden taký – projekt Fusion zažil pri prvotnej ponuke nečakaný úspech.

Za prvých pár dní sa podarilo prostredníctvom počiatočnej ponuky coinov, ICO vyzbierať projektu Fusion vyše 30 miliónov eur. To je v porovnaní s inými projektmi, kde sa počas niekoľko týždňového ICO podarí vyzbierať maximálne niekoľko miliónov, obrovský úspech.

Finančne prispieť sa dá v podobe meny Ethereum. Projekt vyzbieral viac ako 50 000 Ethereum kryptomeny. Poďme sa teda na krypto-projekt pozrieť bližšie. Čím je taký špecifický, že sa doň ľudia rozhodli vložiť svoje úspory?

Jedná sa o blockchainové riešenie, ktoré bude mať za úlohu riešiť problémy v rôznych blochcain ekosystémoch. Cieľom bude využitie smart kontraktov a vylepšenie podpisovania zmlúv.

ZDROJ | Fusion

Pozrite siVenezuela zverejnila detaily ohľadne svojej kryptomeny Petro

Ako vysvetľuje portál Venture Beat, Fusion má za úlohu vytvoriť systém, ktorý prepojí viacero tokenov efektívnym spôsobom. Keďže nové tokeny vznikajú každý mesiac, Fusion ponúka možnosť ich spojiť do jednotného finančného systému.

Investor tak môže využiť Fusion blockchain na kontrolu svojich tokenov. Monitorovanie tokenov môže byť ďalej programovateľné cez tzv. cross-chain. Ide tak o akúsi kombináciu viacerých systémov a zjednotenie do jedného efektívneho a prehľadného jadra.

Projekt podporuje tokeny, ktoré sú už v distribúcii a mal by podporovať aj tie, ktoré budú vytvorené v budúcnosti. Platforma tiež ponúka pôžičkový systém pre kryptomeny. Ak si napríklad zoberiete úver v jednej kryptomene, môžete ho splácať v druhej.

ZDROJ | Fusion

Pozrite siButtcoin – zasmejme sa v čase strát na kryptomenovom trhu

Rovnako platforma sľubuje aj rýchlejšie platby a to aj v kryptomene ako je Bitcoin. Projekt vraj zabezpečí takúto platbu v priebehu niekoľkých sekúnd. V sieti Bitcoinu by takáto platba trvala hodinu.

Čo sa týka smart kontraktov, funguje to napríklad tak, že pokiaľ predajca prijíma platbu len v Bitcoinoch a vy chcete platiť Ethereum, systém automaticky premení Ethereum na Bitcoin a zaplatí bez potreby využitia burzy.

Uvidíme, ako sa bude projektu Fusion dariť v divokom svete kryptomien a blockchain projektov. Momentálne stále prebieha ponuka coinov ICO a predaj sa končí 11. februára 2018.

ZdrojVenture Beat,Fusion

Komentáre k článku