Funkcia Stream transfer od Google uľahčí počúvanie hudby v celej domácnosti

Google už od roku 2013 ponúka pomerne pestrý ekosystém smart zariadení, či už inteligentné obrazovky, reproduktory alebo televízory prepojené cez Chromecast. Nová funkcia prichádza na pomoc pri prenose médií z jednej miestnosti do druhej.

V súčasnosti už majú milióny používateľov zariadenia od Google. Firma chce uľahčiť využívanie médií počas ich presunu z miestnosti do miestnosti. Stream transfer umožní jednoducho prenášať hudbu, video, podcasty a ďalšie médiá medzi kompatibilnými zariadeniami v domácnostiach. Je to možné pomocou hlasového povelu, cez aplikáciu Google Home alebo inteligentný displej Nest.

Pozrite siGoogle Assistant chce byť všade, prichádzajú smart displeje

Ako na to?

Google Assistant: zapnete prehrávanie hudby v jednej miestnosti a poviete „Hey Google, move the music to the living room speaker“.

ZDROJ | Nest

Cez appku Google Home: stlačením tlačidla na prenos médií zobrazíte všetky dostupné zariadenia a potom vyberiete, do ktorého chcete preniesť vybrané médium. Môžete vybrať aj viac zariadení.

Inteligentný displej Nest a televízor s podporou Chromecastu: vyberte si video v aplikácii Nest Hub Max a klepnite na ikonu prenosu videa. Môžete to urobiť aj hlasovým povelom (Hey Google, play it on living room TV.)

Ak je v domácnosti viac inteligentných reproduktorov, displej Google Home alebo Nest, môžete si v aplikácii Google Home vybrať skupinu zariadení a preniesť hudbu do nich.

Pozrite siNest Hub Max od Google narástol a je inteligentnejší 

Stream transfer je kompatibilný s obľúbenými hudobnými aplikáciami, napríklad YouTube Music, Spotify či Pandora. Pokiaľ ide o video, Google uvádza len podporu YouTube, ale podľa všetkého to bude fungovať aj na média z iných zdrojov.

ZdrojGoogle Nest

Komentáre k článku