Funkcia iTunes sa zmení od základov pre počítače Mac

ZDROJ | Apple

Spoločnosť Apple predstavila zmeny, ktoré sa dotknú jednej z najstarších aplikácií – hudobnej služby iTunes. Tá sa podľa najnovších informácií pretransformuje na tri oddelené aplikácie.

ZDROJ | Apple

Operačný systém macOS Catalina tak bude disponovať tromi novými aplikáciami – Apple Music, Apple TV a Apple Podcasts. Apple Music bude obsahovať všetku kúpenú alebo stiahnutú hudbu vrátane knižnice s playlistami, ktoré máte momentálne vytvorené v knižnici iTunes.

Pre systémy Mac, iOS, PC a Apple TV bude naďalej dostupný iTunes Store na nákup skladieb a albumov. Nebude chýbať podpora pre darčekové karty Apple a možnosť zaplatiť si streamingovú službu Apple Music, ktorá funguje ako konkurent pre Spotify.

ZDROJ | Apple

Pozrite simacOS Catalina pochoval iTunes, zblížil sa s iPadom a príde na jeseň

Druhá aplikácia, Apple TV, bude obsahovať všetky filmy a seriály, ktoré ste si zakúpili, požičali alebo stiahli do iTunes. Z tejto aplikácie bude pravdepodobne fungovať aj prístup do pripravovanej streamingovej služby Apple Music Plus. Tretia aplikácia, Apple Podcasts bude disponovať podcastami a pôjde pravdepodobne o totožnú aplikáciu, ako poznáme na iPhonoch a iPadoch.

ZDROJ | Apple

Pokiaľ ste si cez iTunes kúpili audioknihy, tie budú najnovšie dostupné v aplikácii Apple Books. Cez túto aplikáciu sa budú dať audioknihy aj kupovať.

Pozrite siNa čo je dobrý Finder v macOS?

Zmenou prejde zálohovanie iPhonu, iPadu a iPodu, ktoré najnovšie nebude prebiehať v iTunes, ale priamo vo Finderi. Nové aplikácie v rámci nového operačného systému tak majú sprehľadniť orientáciu vo vašich médiách a hlavne v hudbe.

Čo sa týka spomínaných záloh cez Finder, je možnosť, že Apple konečne po dlhých rokoch existencie sprístupní zjednodušenú možnosť prenášania súborov do vašich zariadení. Pomocou jednoduchého prenesenia by tak import hudby či filmov do vašich iPhonov a iPadov mohol trvať menej ako pár sekúnd.

ZDROJ | Apple

Momentálne na to, aby ste do smartfónu dostali hudbu, musíte ju najprv preniesť do knižnice iTunes, následne synchronizovať iPhone a vybrať konkrétnu kategóriu, ktorú chcete synchronizovať. Väčšinou tento proces trvá dlho kvôli zdĺhavej synchronizácii a zálohe smartfónu. Nové funkcie a aplikácie by mali byť dostupné s chystaným operačným systémom macOS Catalina.

ZdrojApple

Komentáre k článku