Fujifilm X-A3 je hlavne pre selfie maniakov, no ocenia ho aj ostatní

Japonský Fujifilm predstavil vynovený model pre seflie maniakov. Z minuloročného modelu X-A2 si zobral prakticky to najlepšie a čosi ešte vylepšil. Malý CSC foťák má plne výklopný displej, jednoduché ovládanie a vcelku slušnú cenu.

Pozrite siFujifilm X-A2 – dostupný CSC foťák so zaujímavou výbavou

Fujifilm X-A3 6
ZDROJ | Fujifilm

Dizajn je pritom prispôsobený mladšej generácii, ktorá má rada retro, ale aj moderné prvky. Telo má rozmery 117 x 67 x 40 mm a hmotnosť okolo 290 gramov.

V kovovej novinke je osadený 24,2 Mpx CMOS snímač s veľkosťou až APS-C, teda veľkosťou zrkadlovkového snímača. Citlivosť snímača výrobca udáva na ISO 200 až ISO 6 400, v rozšírenom režime ISO 100 až ISO 25 600.

Fujifilm X-A3 2
ZDROJ | Fujifilm

Na ostrenie využíva 49-bodový autofókus, v režime širokého záberu je možné využiť 77 bodov. Novinkou je režim Priorita spúšte / priorita ostrenia (AF+MF), ale aj režimy Panorama a Time Lapse pre natáčanie časozberných záberov.

Samozrejmosťou je možnosť natáčania Full HD videí od 24 do 60 fps. Počas natáčania je možné využívať aj Simulácie filmov, ale aj elektronickú stabilizáciu.

Fujifilm X-A3 ponúka celkom jedenásť režimov Simulácie filmu, novinkami sú PRO Neg.Hi a PRO Neg.Std. Nechýba ani 10 kreatívnych filtrov.

https://www.youtube.com/watch?v=c324_B5w1ho

Zaujímavo znie funkcia makro, ktorá pri použití setového objektívu 16-50 mm dovoľuje ostriť od 7 cm od hrany objektívu. Novinke nechýba ani blesk, výrobca ho vybavil funkciou Super Intelligent Flash pre presné dávkovanie svetla.

Najdôležitejšou novinkou pre selfie maniakov je nový 3″ LCD displej s VGA rozlíšením a dotykovou plochou. Ten je však navyše možné vyklopiť o 180°, takže počas fotenia selfie sa budete vidieť ako v zrkadle.

Fujifilm X-A3 1
ZDROJ | Fujifilm

„Svojkárov“ by mala potešiť aj detekcia očí AF, ktorá fotografovanie autoportrétov ešte viac uľahčuje, alebo Portrait Enhancer pre jasné tóny pleti.

Vo výbave nechýba ani možnosť vzdialeného ovládania cez Wi-Fi sieť zo smartfónu či tabletu cez appku FUJIFILM Camera Remote.

 

Fujifilm X-A3 8
ZDROJ | Fujifilm

Batéria má podľa výrobcu zvládnuť 410 záberov na jedno nabitie. Nabíja sa pritom cez USB kábel, no to, či cez microUSB sme sa už z dostupných informácií nedozvedeli.

Novinka príde na trh koncom septembra s cenou 649 € za set s objektívom XC16-50mmF3.5-5.6 OIS II v striebornej, hnedej alebo ružovej farbe.

Fujifilm X-A3 5
ZDROJ | Fujifilm
Fujifilm X-A3 7
ZDROJ | Fujifilm
Fujifilm X-A3 3
ZDROJ | Fujifilm

ZdrojFujifilm

Komentáre k článku