Fujifilm Instax Share SP-2 – instantná fotka do 10 sekúnd

ZDROJ | Fujifilm

Po vyše dvoch rokoch prichádza japonský Fujifilm s novou instantnou tlačiarňou fotografií. Fujifilm Instax Share SP-2 je nástupcom modelu SP-1, ktorý sme videli ešte počas CES 2014.

Pozrite siCES 2014 | Fujifilm Instax Share SP-1 – mini tlačiareň na fotky z mobilu

Fujifilm Instax Share SP-2 1
ZDROJ | Fujifilm

Nová tlačiareň prináša, samozrejme, viacero vylepšení. Tým najhlavnejším je určite rýchlosť tlače, ktorá je takmer 2x vyššia. Namiesto 16 sekúnd na fotku budete čakať už len 10 sekúnd.

https://www.youtube.com/watch?v=w2Q1TvlKg4A

Fotografie sú stále v rozmere 62 x 46 mm, no zvýšila sa jemnosť. Tá stúpla na 320 DPI. Tlač pritom prebieha cez SHARE appku (iOS aj Android), ktorá taktiež prešla redizajnom.

Fujifilm Instax Share SP-2 3
ZDROJ | Fujifilm

Ponúka rôzne filtre, rámiky, koláže a iné efekty, ktoré je možné pridať ešte pred tlačou. Zaujímavo znie pridávanie real-time drobností ako čas, dátum, počasie, teplota atď. priamo na tlačenú fotku.

Pozrite siPhotokina 2014 | Fujifilm INSTAX Wide 300 – majte fotky okamžite po odfotení

Novinkou je aj dospelejší dizajn. Kým pôvodný model mal zaoblený až hračkársky dizajn, model SP-2 chce zaujať aj štýlovým dizajnom.

Nepoteší ale cena, ktorú výrobca stanovil na 199,95 USD. 20 fotoapapierov pritom stojí necelých 20 USD. V predaji má byť Fujifilm Instax Share SP-2 od júla.

Fujifilm Instax Share SP-2 2
ZDROJ | Fujifilm

 

ZdrojFujifilm

Komentáre k článku